به روز شده: 13 ساعت و 57 دقیقه قبل
کد مطلب: 63976
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 11:49:26

عریقات: آمریکا کشورها و ملت های فقیر را تهدید می کند

حقوق بشر  > جهان  - عریقات گفت: رفتار دولت آمریکا ما را به یاد کشورهای استعماری قرون گذشته می اندازد که تلاش داشتند سیطره خود را بر ملت های ضعیف تحمیل و مجازات هایی علیه آنان اعمال کنند.

 

به گزارش صدا وسیما به نقل از خبرگزاری آناتولی، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین، رفتار دولت آمریکا در مقابل برخی کشورها را توهین به نظام حقوق بین المللی و انسانی خواند. صائب عریقات در پاسخ به بیانیه اخیر نیکی هیلی نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل که در آن تهدید کرد هر کشوری که از واشنگتن در سازمان ملل متحد حمایت نکند، مجازات می شود، گفت دولت آمریکا با این رویکرد خود به نظام حقوق بین المللی و حقوق بشر اهانت می کند.

عریقات تصریح کرد تهدید دولت آمریکا برای قطع کمک هایش به 40 کشور از جمله توقف برنامه های انسانی، طرحهای عمرانی و غیره در این کشورها، به تشدید بی ثباتی و ناامنی در جهان کمک خواهد کرد.

وی، تصمیم آمریکا را نوعی تهدید و زورگویی مالی برای تحقق اهداف سیاسی دانست. دبیر کمیته اجرای ساف همچنین رفتار آمریکا را خصمانه و شرم آور توصیف و تاکید کرد آمریکا با این رویکرد خود کشورها و ملت های فقیر را تهدید می کند و آنان را تحت فشار می گذارد.

عریقات گفت آمریکا اصرار دارد خود را از جامعه و قوانین بین المللی جدا کند.وی افزود رفتار دولت آمریکا ما را به یاد کشورهای استعماری قرون گذشته می اندازد که تلاش داشتند سیطره خود را بر ملت های ضعیف تحمیل و مجازات هایی علیه آنان اعمال کنند اما نتوانستند خواسته خودشان را بر اراده ملت های آزاد دیکته کنند. 

وی افزود همکاری قوی میان دولت آمریکا و احزاب راست افراطی اسرائیل نه فقط تهدیدی برای تضعیف منافع ملی و مردم آمریکا، بلکه توهین به این کشور است و جایگاه آن را در جهان مخدوش می کند.

پس از این که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اواسط دسامبر سال 2017 شهر قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت، فلسطینی ها دولت آمریکا را به حمایت و جانبداری از اسرائیل متهم می کنند.

 

 

کد مطلب: 63976
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 11:49:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب