به روز شده: 14 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 63978
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 11:57:06

انتقاد شدید مانیل از بد رفتاری سعودی ها با کارگران فیلیپینی

حقوق بشر  > جهان  - «رودریگو دوترته» رئیس جمهوری فیلیپین، امروز - دوشنبه- در حالی میزبان «عبدالعزیز بن سعود» وزیر کشور عربستان است که رسانه های این کشور پیشتر در مورد سوء رفتار کارفرمایان عربستانی با کارگران فیلیپینی در عربستان، گزارش های مختلفی منتشر کرده بودند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه «فیل استار»، شاهزاده عربستانی در ادامه سفر خود به کشورهای جنوب شرق آسیا، وارد مانیل شد تا با دوترته درباره مسائلی چون رابطه دو کشور و همچنین مسئله کارگران فیلیپینی که بسیاری از آن‌ها را زنان تشکیل می دهند، گفت و گو کند.
چندی پیش کارگران خانگی فیلیپینی با ارسال پیام‌های جداگانه ای از شهرهای جده، ریاض و دمام که در رسانه های آسیایی بازتاب یافته بود، از دولت فیلیپین خواسته بودند که به یاری آن ها بیاید و جلوی خرید و فروش آنها و دیگر آزارهای جسمی و روحی را که درحال تحمل آن هستند، بگیرد.
فیلیپین 10 میلیون نفر کارگر خارجی در کشورهای مختلف جهان دارد که حدود 2 میلیون نفر از آنها در خاورمیانه و عمدتا کشورهای عربی کار می کنند. این کارگران یکی از منابع مهم درآمد زایی و رشد اقتصاد این کشور جنوب شرق آسیا هستند.
پس از آن ‌که گزارش پیدا شدن جسد یک کارگر خانگی فیلیپینی در یخچالی در کویت منتشر شد، رئیس جمهور فیلیپین به شدت از وضعیت کارگران فیلیپینی در کشورهای خارجی انتقاد کرد و با صدور فرمان منع ورود کارگران کشورش به کویت، برای تخلیه 10 هزار نفر از آنها اقداماتی انجام داد .
دوترته همچنین با اعزام هیات های ویژه دولت ، خواستار بهبودی وضعیت کارگران کشورش در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شده است.
دیدار شاهزاده سعودی با رئیس جمهور فیلیپین درحالی صورت می‌گیرد که به نظر می‌رسد ریاض به دنبال حفظ کارگران ارزان قیمت فیلیپینی در عربستان و آوردن تعداد بیشتری از آن‌ها در پی ممنوعیت اعزام این کارگران به کویت است.
دوترته پیش از این تهدید کرده بود که فرمان ممنوعیت اعزام کارگران فیلیپینی، به دیگر کشورها ی عربی از جمله عربستان و حوزه خلیج فارس نیز می‌تواند گسترش پیدا کند. 

کد مطلب: 63978
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 11:57:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب