به روز شده: 13 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 63981
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 12:21:01

آمریکا قاچاقچیان مواد مخدر را اعدام می‌کند

آمریکا قاچاقچیان مواد مخدر را اعدام می‌کند
حقوق بشر  > جهان  - مقامات ارشد آمریکا می‌گویند رئیس‌جمهور این کشور قرار است مجازات اعدام را برای قاچاقچیان مواد مخدر اعلام کند.

 

به گزارش میزان، رئیس‌جمهور آمریکا خواستار مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر شد.

پایگاه دیلی‌صباح به نقل از مقامات ارشد دولتی آمریکا گزارش داده که دونالد ترامپ قصد دارد در راستای مبارزه با افزایش مصرف مواد مخدر، قانون اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر اعلام کند.

دونالد ترامپ قرار است روز دوشنبه در جریان سفر به ایالت نیوهمپشایر از طرح خود برای مبارزه با بحران مصرف مواد مخدر در آمریکا از جمله اعدام قاچاقچیان مواد مخدر رونمایی کند.

طرح ترامپ برای مبارزه با بحران مواد مخدر در آمریکا شامل سه‌بخش، آگاهی‌بخشی، قطع جریان ورود مواد غیرقانونی به کشور و افزایش مجازاتهای تنبهی است.

بنا به گزارش بررسی‌های سالانه مواد مخدر و سلامت (NSDUH) آمریکا هم‌اکنون بیش از 24 میلیون نفر از افراد بالای 12 سال در آمریکا مواد مخدر مصرف می‌کنند و نوجوانان این کشور نیز بزرگترین مصرف‌کننده واقعی ماری‌جوانا در جهان هستند.

گفته می‌شود که در آمریکا روزانه نزدیک به ۱۰۰ نفر به علت مصرف بیش از حد «اوپیوئید» یا داروهای مخدر تسکین دهنده درد، جان خود را از دست می دهند. این یک رقم وحشتناک است. از همین رو دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا  در اوایل ماه آبان 96 این شرایط را «بدترین بحران داروهای مخدر در تاریخ امریکا» خواند و در این زمینه اعلام وضعیت اضطراری کرد.

 

 

کلید واژه: مواد مخدر - اعدام - قاچاق
کد مطلب: 63981
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 12:21:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب