به روز شده: 6 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 64008
زمان انتشار: جمعه 3 فروردین 1397 - 22:50:43

آمریکا به خروج از شورای حقوق بشر تهدید کرد

 آمریکا به خروج از شورای حقوق بشر تهدید کرد
حقوق بشر  > جهان  -  نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در اعتراض به تصویب قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در شورای حقوق بشر، تهدید کرد که از این شورا خارج خواهند شد.

به گزارش ایرنا، نیکی هیلی روز جمعه در بیانیه مطبوعاتی خود افزود: امروز، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پنج قطعنامه برای محکوم کردن اسرائیل تصویب کرد. همزمان، شورا تنها یک قطعنامه علیه کره شمالی، ایران و سوریه به تصویب رساند.
وی ادامه داد: هر ماه مارس، شورا تنها دو جلسه برای بحث در مورد نقض حقوق بشر و سوء استفاده در همه کشورها و یک جلسه دیگر فقط برای بحث در مورد اسرائیل برگزار کرده است.
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اضافه کرد: هنگامی که شورای حقوق بشر با اسرائیل، بدتر از کره شمالی، ایران و سوریه برخورد می کند، این خود شورا است که نامش را نادان و نالایق می سازد.
هیلی که در حمایت از رژیم صهیونیستی سر از پا نمی شناسد و تلاش کرده است که نام این رژیم از موضوعات بین المللی کنار گذاشته شود، این شکست خود را اینگونه توجیه می کند: وقت آن است که کشورهایی که بهتر می دانند، تغییرات را درخواست کنند. وی افزود: بسیاری از کشورها موافقند که دستور کار شورا به شدت علیه اسرائیل منحرف شده است، اما تعداد کمی می خواهند که مبارزه کنند.
نماینده آمریکا اضافه کرد: وقتی این اتفاق می افتد، همانطور که امروز شد، شورا در انجام وظیفه کامل خود در حمایت از حقوق بشر در سراسر جهان شکست خورده است.
هیلی مدعی شد: ایالات متحده همچنان عضویت خود را در شورای حقوق بشر ارزیابی می کند؛ صبر ما نامحدود نیست. اقدامات امروز روشن می سازد که این شورا دارای اعتبار لازم برای حمایت واقعی از حقوق بشر نیست.
پیش از این هم نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفته بود که اگر قطعنامه حقوق بشری علیه آن ها تصویب شود، آمریکا همچون یونسکو از شورای حقوق بشر هم خارج خواهد شد.

کد مطلب: 64008
زمان انتشار: جمعه 3 فروردین 1397 - 22:50:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد