به روز شده: 12 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 64012
زمان انتشار: جمعه 3 فروردین 1397 - 23:02:04

سفیر ایران در ژنو؛طرح قطعنامه علیه ایران اقدامی ناعادلانه است

سفیر ایران در ژنو؛طرح قطعنامه علیه ایران اقدامی ناعادلانه است
حقوق بشر  > ایران  - نماینده کشورمان در دفتر سازمان ملل در ژنو، طرح قطعنامه ضد ایرانی را ناعادلانه، سیاسی و عدول شورای حقوق بشر از اصول و اهداف اولیه تاسیس دانست.

به گزارش صدا و سیما از وین، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان ملل در ژنو در آخرین روز از سی و هفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل ، طرح قطعنامه ضد ایرانی را ناعادلانه ، سیاسی و عدول شورای حقوق بشر از اصول و اهداف اولیه تاسیس دانست . 

محسن نذیری اصل، با انتقاد از انگیزه های سیاسی در طرح قطعنامه حقوق بشری علیه کشورمان،  پیش نویس این قطعنامه درخصوص وضعیت حقوق بشر در ایران را فاقد ماهیت حقوقی برشمرد و آن را سوء استفاده از یکپارچگی و رویه های شورا برای نیل به اهداف و اغراض سیاسی برخی از کشورها برشمرد. وی ادامه این رویکرد را نه تنها در ارتقاء فرهنگ گفتمان غیر موثر دانست، بلکه آن را به منزله عدول شورای حقوق بشر از اصول و اهداف اولیه اش توصیف کرد .

نذیری اصل، انتصاب گزارشگر ویژه برای ایران را تصمیمی ناعادلانه، غیرضروری، بی معنی و غیر سازنده دانست که منجر به تضعیف و اعتبار دستگاه های حقوق بشر سازمان ملل می شود. وی همچنین با تاکید بر ضرورت اجتناب همه کشورهای عضو از هرگونه تلاش سیاسی و ناعادلانه که منجر به گسترش اختلافات شود ، از تصمیم بانیان قطعنامه بر ضد کشورمان جهت گسترش مأموریت گزارشگر ویژه ایران ابراز تاسف کرد  و خواستار توجه اعضاء به آگاهی بیشتر در خصوص افزایش تهدیدات جهانی و ضرورت تشکیل یک ائتلاف فراگیر جهت مقابله با آن شد .

قطعنامه ضد ایرانی با 21 رای مثبت در مقابل 7 رای منفی و 19 رای ممتنع به تصویب رسید و به این ترتیب ماموریت گزارشگر ویژه(آتی) کشورمان برای یک سال دیگر تمدید شد.

کد مطلب: 64012
زمان انتشار: جمعه 3 فروردین 1397 - 23:02:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد