به روز شده: 14 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 64334
زمان انتشار: دوشنبه 27 فروردین 1397 - 09:57:57

اجرای طرح آزمایشی ارائه خدمات مشاوره رایگان حقوقی و قضایی در نوروز

اجرای طرح آزمایشی ارائه خدمات مشاوره رایگان حقوقی و قضایی در نوروز
قوه قضائیه  -  به همت معاونت فرهنگی قوه قضاییه و با همکاری بسیج حقوقدانان طرح آزمایشی ارائه خدمات مشاوره رایگان حقوقی و قضایی در چهار نقطه کشور اجرایی شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تساد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، طرح آزمایشی ارائه خدمات مشاوره رایگان حقوقی و قضایی در چهار نقطه کشور از جمله حرم مطهر حضرت معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران، آستان مقدس امامزاده صالح (ع) و میدان امام اصفهان با هدف رشد و ارتقای فرهنگ حقوقی و قضایی جامعه اجرایی شد.

آشنا کردن مردم با حقوق و وظایف شهروندی، ارتقای فرهنگ قانونگرایی و مقابله با گسترش فرهنگ قانون‌گریزی و قانون‌ستیزی، ارتقای فرهنگ نظم و انضباط اجتماعی و زمینه سازی برای تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق نیز از دیگر اهداف این طرح است.

همچنین از دیگر اهداف این طرح را می‌توان به ارتقای فرهنگ شناخت و پاسداشت حقوق دیگران، توسعه و ترویج فرهنگ صلح و سازش و ارتقای مهارت‌های حل اختلاف و میانجی‌گری، ارتقای جایگاه دستگاه قضایی و متصدیان امر قضا در میان مردم و فرهنگ سازی در زمینه چگونگی مراجعه به دستگاه قضایی و استیفای حقوق فردی و اجتماعی افراد نام برد.

در این طرح که با همکاری معاونت فرهنگی آستانه مقدسه حضرت معصومه (س)، معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران، تولیت امامزاده صالح (ع)، کانون بسیج حقوقدانان سراسر کشور و شهرداری اصفهان برگزار شد، بیش از ۲۵۰ مورد مشاوره در مناطق تعیین شده به مراجعان ارائه شده است.

 

 

کد مطلب: 64334
زمان انتشار: دوشنبه 27 فروردین 1397 - 09:57:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی