به روز شده: 13 ساعت و 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 64339
زمان انتشار: دوشنبه 27 فروردین 1397 - 11:32:39

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی درباره حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه

حقوق بشر  > جهان  - مجمع جهانی صلح در بیانیه‌ای اعلام کرد؛ حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه بر خلاف موازین بین المللی از جمله منشور ملل متحد است و یک جنایت آشکار علیه بشریت و نمونه بارز نقض قوانین بین المللی است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، مجمع جهانی صلح اسلامی با محکوم کردن این اقدام غیرقانونی و غیرانسانی، ضمن هشدار به آمریکا، انگلیس و فرانسه برای پیامدهای این اقدام از سازمان‌های مردم نهاد و نخبگان جهان خواست تا با اعلام مواضع و اظهارنظرهای روشنگرانه افکار عمومی ملت‌های جهان را برای مقابله با این اقدام جنگ طلبانه آماده نماید. بدون تردید این اقدام، آن هم در حالی که دولت سوریه اجازه بازرسی از تمام مراکز و موسسات مرتبط با مواد شیمیایی را صادر کرده و مأموران کمیسیون تحقیق هنوز وارد سوریه نشده اند تا صحت یا عدم صحت ادعای استفاده از سلاح های شیمیایی را بررسی کنند، دلیلی آشکار بر حمایت و پشتیبانی از گروه‌های تروریستی است که در ماه‌های اخیر در نبرد علیه تروریسم در سوریه، عرصه بر آنها بسیار تنگ و دشوار شده است.

سکوت سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری در ارتباط با این اقدام غیرقانونی وغیرانسانی برای آزادی خواهان و طرفداران حقوق بشر این سوال را به وجود آورده که مکانیزم تشکیل سازمان های بین‌المللی و شورای امنیت چیست؟ آیا هر کشوری با هر ادعایی اجازه دارد در هر زمانی کشور یا کشورهایی را مورد تجاوز و تهاجم قرار دهد؟ آیا چنین اقداماتی نتیجه‌ای جز هرج و مرج در نظام بین‌المللی به دنبال خواهد داشت؟

از نظر ما، این اقدام همانند حمله نظامی به عراق که به بهانه نابود کردن سلاح‌های شیمیایی آن کشور صورت گرفت و بعدها کذب بودن ادعا تأیید شد، نوعی هدف قرار دادن هر گونه مخالف در برابر هژمونی غربی است.

ما معتقدیم این حمله و هرگونه اقدامی خارج از مجاری قانونی و صحیح آن، اوضاع را پیچیده‌تر خواهد کرد و آمریکا و حامیان آن باید تبعات این اقدام غیرقانونی و غیرانسانی را بپذیرند.

بدون تردید، اینگونه اقدامات نه تنها خللی در عزم دولت و مردم سوریه نخواهد گذاشت بلکه محور مقاومت مصمم‌تر از گذشته به نابودی تروریست‌ها خواهند پرداخت و در این راه انسان‌های آزادی‌خواه و دولت‌های مستقل و آزاد جهان هرگز آنها را تنها نخواهند گذاشت.

در پایان مجمع جهانی صلح اسلامی از همۀ سازمان‌هایی بین‌المللی و مدافع حقوق بشر به ویژه سازمان ملل متحد و سازمان کنفرانس اسلامی می‌خواهد هر چه سریع‌تر در این خصوص تشکیل جلسه داده و ضمن محکومیت اینگونه اقدامات یکجانبه که موجبات هرج مرج و بی‌نظمی در نظام بین‌المللی را موجب شده است، راه‌های جلوگیری از آن را مورد بررسی قرار داده و تصمیمات لازم و مناسب را اتخاذ نمایند.

 

 

کلید واژه: تروریسم - سوریه
کد مطلب: 64339
زمان انتشار: دوشنبه 27 فروردین 1397 - 11:32:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب