به روز شده: 13 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 64352
زمان انتشار: سه شنبه 28 فروردین 1397 - 11:37:19

دستاورد تجاوز آمریکا به دیگر کشورها/ ۲۰ میلیون قربانی

 دستاورد  تجاوز آمریکا به دیگر کشورها/ ۲۰ میلیون قربانی
حقوق بشر  > جهان  - طبق تحقیقی که اواخر سال ۲۰۱۵ در گلوبال ریسرچ منتشر شد، ایالات متحده از بعد ازجنگ جهانی دوم حداقل در کشتار ۲۰ میلیون انسان در جهان نقش‌آفرینی مستقیم کرده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دولت آمریکا، همراه با دولت‌های فرانسه و انگلیس بامداد شنبه به بهانه ادعایی نقش‌آفرینی دمشق در حمله شیمیایی «دوما»، به مواضعی در سوریه حمله کرد. 

درباره اینکه دولت سوریه کاملاً از اتهام به کارگیری سلاح‌های شیمیایی در این منطقه مبرا است ادله‌های مهمی وجود دارد از جمله اینکه حتی وزیر دفاع آمریکا هم به این مسئله اعتراف کرده است. جدا از این، کارشناسان مسائل حقوقی هم وجاهت قانونی این حملات را کاملاً از منظر قوانین بین‌المللی زیر سوال می‌برند.  

 با این وجود در این مطلب، مدعای دولت آمریکا مبنی بر مداخله بشردوستانه است.

 یک آمار بسیار قابل توجه درباره ادعای آمریکا وجود دارد. طبق تحقیقی که اواخر سال 2015 در گلوبال ریسرچ منتشر شد، ایالات متحده از بعد ازجنگ جهانی دوم حداقل در کشتار 20 میلیون انسان در جهان نقش‌آفرینی مستقیم کرده است. 

از 194 کشور دنیا، 136 کشور جمعیتی زیر 20 میلیون نفر دارند. یعنی اگر آمریکا می‌خواست تمام توان خود را روی یک کشور متمرکز کند، سه چهارم کشورهای دنیا مستعد این بودند که آمریکا با خوی به اصطلاح انساندوستانه و مدخلات بشردوستانه خود آن کشور را از بیخ و بن نابود کند. 

همچنین اگر مجموع جمعیت کشورها را در نظر بگیریم، نتیجتاً ایالات متحده رأساً به اندازه مجموع کل جمعیت 45 کشور دنیا آدم کشته است.

برای دریافت اصل فایل با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید.

 

منبع: تسنیم

کد مطلب: 64352
زمان انتشار: سه شنبه 28 فروردین 1397 - 11:37:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب