به روز شده: 13 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 64361
زمان انتشار: سه شنبه 28 فروردین 1397 - 16:03:31

دیلی بیست: اوباما دستور حمله سایبری به سیستم کامپیوتری تأسیسات ایران را صادر کرد

حقوق بشر  > ایران  - پایگاه دیلی بیست گزارش داده که باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا به طور محرمانه دستور حمله سایبری به سیستم کامپیوتری تأسیسات اصلی غنی‌سازی اورانیوم ایران را صادر کرده است.

 

به گزارش میزان،  باراک اوباما به طور محرمانه دستور حمله سایبری به سیستم کامپیوتری تأسیسات اصلی غنی‌سازی اورانیوم ایران را صادر کرده است.

پایگاه خبری «دیلی بیست» می‌نویسد: ظاهرا دولت باراک اوباما تحقیقاتی را درباره «مایکل هایدن»، رئیس سابق «اف‌بی‌آی» و آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا به دلیل قرار دادن اطلاعات محرمانه در اختیار رسانه‌ها در سال 2012 انجام داده است.

بر اساس یک پرونده دادگاهی که پایگاه خبری «دیلی بیست» به آن دست یافته «اف‌بی‌آی» خواستار صدور حکم برای بررسی حساب ایمیلی «AOL» مایکل هایدن بوده است.

بر اساس این پرونده، اف‌بی‌آی مایکل هایدن را منبع مقاله یکم ماه ژوئن سال 2012 می‌داند.

بر اساس این مقاله نیویورک تایمز، باراک اوباما به طور محرمانه دستور حمله سایبری به سیستم کامپیوتری تأسیسات اصلی غنی‌سازی اورانیوم ایران را صادر کرده است.

دیلی بیست می‌نویسد: این حمله سایبری از زمان دولت «جرج بوش» و با همکاری اسرائیل آغاز و «بازی‌های المپیک» کدگذاری شده بود.

ویروس «استاکس‌نت» در سال 2010 به طور تصادفی و در نتیجه یک خطای برنامه‌نویسی که اجازه داد تا این ویروس از نیروگاه نطنز در ایران خارج و به وسیله اینترنت در سراسر جهان منتشر شود، علنی شد.

بر اساس گزارش‌ها این مقاله نیویورک تایمز تأیید می‌کند که دولت آمریکا تا حدودی مسئول این حمله سایبری بوده و حکم تحقیق در نوامبر سال 2012 صادر و تا روز گذشته مخفی بوده است.

اگرچه نام هایدن در مقاله نیویورک‌تایمز به عنوان منبع افشاگری ذکر نشده اما از وی نقل‌قول‌هایی مبنی بر اهمیت ویروس استاکس‌نت آمده است.

 

 

کد مطلب: 64361
زمان انتشار: سه شنبه 28 فروردین 1397 - 16:03:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب