به روز شده: 11 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 64368
زمان انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 09:03:03

هشدار گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل درباره سرکوب تظاهرات در غزه

هشدار گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل درباره سرکوب تظاهرات در غزه
حقوق بشر  > جهان  - گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه در بیانیه ای سرکوب تظاهرات کنندگان فلسطینی در مرز غزه و سرزمین های اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از الشرق الاوسط، گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملال متحد در ژنو در بیانیه خود افزودند: باوجود تعهد اسرائیل برای تحقیق در خصوص وقایع هفته های گذشته، اما نیروهای امنیتی همچنان از گلوله های جنگی و پلاستیکی علیه تظاهرات کنندگان استفاده می کنند که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها تظاهرات کننده زن، مرد و کودک شده است.
این گزارشگران اضافه کردند: شلیک گلوله به سوی تظاهرات کنندگان فلسطینی ممکن است منجر به قتل غیر قانونی فلسطینی ها و زخمی شدن شمار زیادی شده است.
گزارشگران سازمان ملل متحد همچنین وضعیت حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم و خواستار توقف خشونت علیه فلسطینیان شدند.
مردم فلسطین در غزه از روز 30 مارس (جمعه 10 فرودین) مصادف با سالگرد «روز زمین» راهپیمایی موسم به «رااهپیمایی بزرگ بازگشت» در منطقه مرزی بین غزه و رژیم صهیونیستی برگزار کردند.
فلسطینیان از سال 1976 تاکنون روز 30 مارس را به عنوان روز زمین فلسطینی نامگذاری کرده و آن را گرامی می دارند.
رژیم صهیونیستی در ماه مارس سال 1976 هزاران هکتار از سرزمین های فلسطینیان را تصاحب کرد و این اقدام باعث خشم گسترده شهروندان در سراسر خاک فلسطین شد. 

کد مطلب: 64368
زمان انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 09:03:03
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب