به روز شده: 10 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 64370
زمان انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 09:53:13

دو نهاد حقوق بشری روهینگیا: سازمان ملل نسل کشی مسلمانان در میانمار را متوقف کند

 دو نهاد حقوق بشری روهینگیا: سازمان ملل نسل کشی مسلمانان در میانمار را متوقف کند
حقوق بشر  > جهان  - دو نهاد مدنی 'سازمان حقوق بشر و مجلس روهینگیا' در مالزی از سازمان ملل و جامعه بین الملل خواستند تا نقش خود را در متوقف ساختن نسل کشی مسلمانان در میانمار ایفا کنند.

به گزارش ایرنا، این دو سازمان حقوق بشری در مالزی با صدور بیانیه مشترکی که یک نسخه از آن دراختیار ایرنا قرار گرفت، اعلام کردند: اقدام میانمار در بازگرداندن یک خانواده از بنگلادش به این کشور کاملا محکوم است زیرا ارتش و دولت میانمار با این اقدام تبلیغاتی صرفا سعی دارند از اعمال مجازات های بین المللی علیه عاملان نسل کشی در این کشور جلوگیری کنند.
میانمار با وجودیکه سازمان ملل هفته گذشته گزارش داد این کشور آماده بازگشت آوارگان روهینگیایی از بنگلادش نیست ، اقدام به بازگرداندن صرفا 5 نفر از آوارگان کرده که ناظران بین المللی آن را اقدامی نمادین توصیف کردند.
بیانیه این دو نهاد مدنی حاکی است: با توجه به اینکه دولت میانمار حق شهروندی روهینگیایی ها را نپذیرفته است، بنابراین درچنین شرایطی حتی اگر روهینگیایی ها به این کشور بازگردند بازهم افراد بیگانه و خارجی محسوب می شوند و به همین دلیل هدف حملات دوباره ارتش و گروههای افراطی قرار می گیرند.
طبق این بیانیه ' هیچ یک از آوارگان روهینگیایی در شرایط کنونی که امنیت آنها به دلیل برخوردار نبودن از حق شهروندی تامین نیست ،درخواست بازگشت به میانمار را ندارد و گروهی که به میانمار بازگشتند افرادی هستند که با نظامیان همکاری می کنند.'
این دو نهاد مدنی که متشکل از آوارگان روهینگیایی هستند از سازمان ملل خواستند تا از اقداماتی که روهینگیایی ها را به مهلکه دیگری وارد کند، جلوگیری شود.
سرکوب گسترده و شدید روهینگیایی ها در شهریور سال گذشته سبب کشته شدن هزاران نفر و آوارگی افزون بر 700 هزار نفر از آنها به بنگلادش شده است.
طبق اعلام کمیسیاری عالی پناهندگان سازمان ملل در مالزی (UNHCR Malaysia) حدود 150 هزار پناهنده در مالزی حضور دارند که حدود 90 درصد آنها روهینگیایی هستند. 

کد مطلب: 64370
زمان انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 09:53:13
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب