به روز شده: 9 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 64386
زمان انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 17:33:47

گزارشی از نقض حقوق مهاجران آفریقایی در یمن

حقوق بشر  > جهان  - دیده‌بان حقوق بشر و کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل اعلام کردند، مهاجران و پناهجویان آفریقایی در یمن در بازداشتگاه‌ها هدف سوءرفتار فیزیکی و جنسی قرار می‌گیرند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای دولت مستعفی یمن دست به "شکنجه، تجاوز و اعدام" مهاجران و پناهجویانی از شاخ آفریقا درون یک مرکز بازداشت در شهر بندری عدن و نیز اخراج اجباری آنها به سمت دریا می‌زنند.

طبق آن، وزارت کشور دولت مستعفی یمن در واکنش به تحقیق دیده‌بان حقوق بشر گفت که فرمانده این مرکز اخراج شده و انتقال مهاجران به یک مرکز دیگر آغاز شده است. در بیانیه شامگاه سه‌شنبه این گروه آمده است، مرکز مذکور تحت کنترل دولت مستعفی یمن بوده اما نیروهای تحت حمایت امارات این مهاجران را بازداشت و به آنجا منتقل کرده بودند. امارات جزء اصلی ائتلاف تحت امر عربستان است که در سال ۲۰۱۶ در جنگ داخلی یمن مداخله کرد.

مقام‌های امارات و مقام‌های یمن در عدن به درخواست رویترز پاسخی ندادند. این ائتلاف تحت حمایت غرب سه سال است با حوثی‌ها می‌جنگد تا دولت عبد ربه منصور هادی را تثبیت کند. دولت او در عدن است اما هادی در عربستان زندگی می‌کند.

بیل فریلیک، مدیر حقوق پناهجویان در دیده‌بان حقوق بشر با درخواست از دولت مستعفی یمن برای مجازات عاملان گفت: نگهبانان در این مرکز بازداشت پناهجویان در عدن را ضرب و شتم می‌کردند، زنان و پسران را مورد تجاوز قرار می‌دادند و در قایق‌های مملو از آدم صدها تن را به دریا می‌فرستاند. این مرکز از اوایل ۲۰۱۷ چند صد مهاجر و پناهجو از اتیوپی، سومالی و اریتره را بازداشت کرده‌اند اما اکنون حدود ۹۰ مهاجر عمدتا از اریتره آنجا هستند.  

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل سه‌شنبه در گزارشی جداگانه گفت، گزارش‌هایی از بازداشت، سوءرفتار و اخراج اجباری مهاجران، پناهجویان و پناهندگان در یمن دریافت کرده اما از مکان وقوع آن اطلاعاتی ارائه نکرد.

 

 

کلید واژه: یمن - حقوق مهاجران
کد مطلب: 64386
زمان انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 17:33:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب