به روز شده: 8 ساعت و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 64387
زمان انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 17:35:46

هشدار حقوق بشری آمریکا به چین

حقوق بشر  > جهان  - آمریکا مقام‌های چین را تهدید کرد، به دلیل نقض‌های حقوق بشری در منطقه سین کیانگ آنها را تحریم خواهد کرد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک مقام ارشد آمریکایی امروز چهارشنبه گفت، آمریکا مقام‌های چینی دست اندر کار در سرکوب‌های گسترده امنیتی در منطقه سین کیانگ را در صورتی که مشمول یک قانون مجازات ناقضان حقوق بشر باشند را هدف تحریم قرار خواهد داد.

لورا استون، دستیار معاون وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد، آمریکا از بابت این که چین اقدام به دستگیری دست کم "ده‌ها هزار" تن از مردم قوم اویغور و دیگر مسلمانان کرده شدیدا نگران است و می‌تواند بر طبق یک قانون حقوق بشری مربوط به سال ۲۰۱۶ موسوم به "قانون جهانی ماگنیتسکی" علیه چین به دلیل نقض حقوق بشر اقدام کند.

این در حالی است که چین اقدامات امنیتی‌اش در منطقه سین کیانگ را "جنگ خلق با تروریسم" توصیف کرده است. در جریان این اقدامات امنیتی تعداد زیادی به عنوان مظنون اما بدون فرآیندهای قانونی لازم دستگیر شده‌اند که در میان آنها چند نفر از بستگان شهروندان آمریکایی هم هستند.

قانونگذاران آمریکایی ماه آوریل گذشته احتمال اعمال چنین تحریم‌هایی را بر مبنای قانون ماگنیتسکی مطرح کرده و از نگرانی واشنگتن نسبت به نقض‌های حقوق بشری در سین کیانگ سخن گفتند.

 

 

کد مطلب: 64387
زمان انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 17:35:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب