به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 64423
زمان انتشار: شنبه 1 اردیبهشت 1397 - 11:38:59

کشف زندان‎های مخوف جیش‌الاسلام در غوطه‌شرقی/ فیلم

حقوق بشر  > جهان  -  پایگاه راشاتودی به‌ تازگی ویدئوی جدیدی را منتشر کرده که جزئیات بیشتری از زندان‎ها و تونل‎های مخوف گروه‌های تروریستی در شهر دوما را نشان می‌دهد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، پس از آزادسازی غوطه‌شرقی و شهر دوما هر روز تصاویر و ویدئوهای تازه‌ای از تونل‎ها و زندان‎های مخوف گروه‌های تروریستی منتشر می‌شود.

پایگاه «راشاتودی» اخیراً ویدئوی تازه‌ای منتشر کرده که فضای داخلی زندانی را نشان می‌دهد که گروه جیش الاسلام از آن به عنوان مکانی برای شکنجه و اعتراف‌گیری استفاده می‌کردند.

زندانهای مخوف جیش‌الاسلام در غوطه‌شرقی؛ تروریستها چگونه تونلهای پیچیده را ساختند؟+فیلم


فرد راهنما در فیلم ضمن توضیح فضای ترسناک زندان پر از سلول‎های انفرادی، دیوارهای بُتی، و تونل‎های زیرزمینی می‌گوید: سیستم پیچیده این زندان و تونل به خوبی میزان حمایت‎های بین‌المللی از گروه‌های تروریستی را نشان می‌دهد که در این منطقه حضور داشتند.


وی می‌افزاید: در زمنیه تجهیزات نظامی، تروریست‎ها همه چیز داشتند. به خوبی می‌توان دید که تروریست‎ها چگونه افراد زندانی را مجبور به حفر این تونل‎ها کرده‌اند. از این تونل همچنین برای مرکز فرماندهی تروریست‎ها نیز استفاده می‌شد.

عنوان این ویدئو «زندان ندامت» نام دارد؛ زندان ندامت پُر از قفسه‌های آهنی است که برای نگهداری افراد زندانی استفاده می‌شده است.

 

 

 

«مروت سلیم» زن 38 ساله‌ای که با آزادسازی شهر دوما از این زندان مخوف رهایی یافته در گفتگو با «اسپوتنیک» می‌گوید افراد زندانی حق حرف‌زدن با هم نداشتند، برق و آب گرم وجود نداشت.

«علی برهوم» از دیگر زندانی‌های گروه جیش لاسلام در شهر دوما با بیان اینکه در زندان تنها «نفرت عمیق» را تجربه کرده تشریح می‌کند: مردان مجبور به حفر تونل‎های زیرزمینی بودند، زنان آشپزی و تمیزکاری می‌کردند و لباس‎های کهنه را تعمیر می‌کردند. هرکسی باید مدت زمان زیادی کار می‌کرد و گرنه سهمیه غذا نداشت.

«برهوم» می‌افزاید: غذا مسئله‌ای بسیار حیاتی و درناک بود. حتی افراد چاق نیز در نتیجه گرسنگی‌های مداوم و پیوسته به‌شدت لاغر شده بودند. نان و هریسه(هلیم فرنگی) تنها چیزی بود که به ما می‌دادند، آن هم یک وعده در روز و بعضی مواقع دو روز بک وعده. به‌ندرت غذای گرم می‌خوردیم.

 

منبع: میزان

کلید واژه: زندان - شکنجه - سوریه
کد مطلب: 64423
زمان انتشار: شنبه 1 اردیبهشت 1397 - 11:38:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب