به روز شده: 2 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 64444
زمان انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 09:55:52

معارفه سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های استان تهران

معارفه سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های استان تهران
قوه قضائیه  - مدیر کل زندان‌های استان تهران با حضور مسئولین زندان‌های استان ضمن تشکر از زحمات حجت الاسلام میرصانعی، طی حکمی حجت الاسلام سید مصطفی حقی را به عنوان سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های استان منصوب کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران، مدیر کل زندان‌های استان با حضور مسئولین زندان‌های استان در محل اداره کل زندان‌های استان ضمن تشکر از زحمات حجت الاسلام میرصانعی، طی حکمی حجت الاسلام سید مصطفی حقی را به عنوان سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های استان منصوب کرد.

مصطفی محبی در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و ارائه مختصری از پیشینه حرفه‌ای و سمت‌های قضایی حجت الاسلام حقی در دستگاه قضا و انتخاب شایسته وی در سمت رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های استان فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی را اعم از فعالیت‌های مباحث قرآنی، اشتغال زایی، هنر‌های تجسمی، فعالیت‌های ورزشی، کتابخوانی، آموزش مهارت‌های اساسی زندگی و... بسیار گسترده عنوان داشت و با اعلام این مطلب که خدمات رسانی فرهنگی در سه جامعه هدف کارکنان، پرسنل وظیفه و مددجویان در زندان‌های استان با جدیت پیگیری می‌شود خاطر نشان کرد: حضور روحانیت و کارکنان فرهنگی در میان مددجویان در زندان‌ها و همچنین پیگیری مشکلات مددجویان از سوی جامعه روحانیت در پوسته داخلی زندان‌ها می‌تواند تا حد زیادی امر اصلاح و تربیت را تسهیل می کند.

وی افزود: ارتباط گیری موثر معنوی و فرهنگی با مددجویان در زندان‌ها هنر آمیخته به علم مدیریتی است که روحانیت معزز با بکارگیری این تکنیک تربیتی می‌توانند رسالت خویش را با کیفیت بالاتری ارائه نمایند.

حجت الاسلام حقی نیز در این جلسه با بیان این مطلب که مقید به اصل تقدم امورات فرهنگی بر فعالیت‌های قضایی در جامعه می‌باشد با تکیه بر آیه مقدس قرآن که تزکیه را مقدم بر تعلیم می‌داند گفت:: در جامعه اگر به مسائل فرهنگی رسیدگی شود شاهد به مراتب مجرم کمتری خواهیم بود

حقی در ادامه از مشارکت بیشتر مددجویان در برنامه‌های فرهنگی در برنامه کاری خود در تشدید روند فعال سازی مددجویان در زمینه‌های فرهنگی خبر داد.

در پایان محبی با اعطاء حکمی حجت الاسلام حقی  به عنوان سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های استان معارفه شد.

 

 

کد مطلب: 64444
زمان انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 09:55:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی