به روز شده: 10 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 64965
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 07:51:37

دیده بان حقوق بشر: آمریکا اعتبارش را از دست داد

دیده بان حقوق بشر: آمریکا اعتبارش را از دست داد
حقوق بشر  > جهان  - آمریکا به ویژه پس از مانع تراشی در مسیر تلاش شورای امنیت برای تشکیل کمیته تحقیق بین المللی درباره حق تظاهرکنندگان فلسطینی در نوار غزه اعتبارش را از دست داد.

به گزارش آناتولی ترکیه؛ سازمان دیده بان حقوق بشر روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد آمریکا به علت مانع تراشی در مسیر تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث غزه، اعتبارش را از دست داده است.
دیده بان حقوق بشر افزود آمریکا به ویژه پس از مانع تراشی در مسیر تلاش شورای امنیت سازمان ملل برای تشکیل کمیته تحقیق بین المللی درباره عملیات کشتاری که نظامیان اسرائیلی در حق تظاهرکنندگان فلسطینی در نوار غزه مرتکب شدند اعتبارش را از دست داد.
نماینده دیده بان حقوق بشر در سازمان ملل گفت «آمریکا از صدور بیانیه شورای امنیت به منظور اجرای تحقیق بین المللی درباره کشته شدن ده ها فلسطینی به دست نظامیان اسرائیلی نزدیک دیوار حایل امنیتی در مناطق مرزی در شرق غزه جلوگیری کرد.»
نماینده دیده بان حقوق بشر در سازمان ملل افزود آمریکا از این که شورای امنیتی بیانیه صادر کند و برگزاری تحقیق مستقل و شفاف درباره جنایات اسرائیل خواستار شود؛ ممانعت کرد. این اقدام آمریکا عادی و تکراری و پیام آن این است که اقدام نیروهای امنیتی اسرائیل در کشتار فلسطینیان هیچ پیامدی برای آنها نخواهد داشت.
دیده بان حقوق بشر در این بیانیه تاکید کرد سکوت شورای امنیت باعث تحریک و ترغیب طرف اسرائیلی به تکرار اقدامات خونین و خشونت آمیز در آینده در غزه خواهد شد و اعتبار آمریکا را به علت اتخاذ سیاست های یک بام و دو هوا ، بیش از پیش مخدوش خواهد کرد.

کد مطلب: 64965
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 07:51:37
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب