به روز شده: 10 ساعت و 43 دقیقه قبل
کد مطلب: 64968
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 07:59:55

دستگاه قضایی بحرین سیاسی کاری می کند

دستگاه قضایی بحرین سیاسی کاری می کند
حقوق بشر  > جهان  - نماینده سابق پارلمان بحرین مقامات این کشور را به اعمال « مجازات گروهی » در حق شهروندان محکوم شده و متهمان جرائم تروریستی از طریق سلب تابعیت از آنان و اعطای تابعیت به بیگانگان متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک،  جواد فیروز که رئیس سازمان « صلح برای دموکراسی و حقوق بشر » نیز است گفت: « از سال 2012 تاکنون تابعیت 720 شهروند فلسطینی سلب شده است.»
این عضو سابق جمعیت الوفاق مخالف دولت بحرین در خصوص پاکدستی و سلامت دستگاه قضایی در این کشور که احکام سخت و افراطی را در حق 115 متهم صادر و تابعیت آنان را سلب کرد ابراز تردید کرد.

جواد فیروز افزود مجازات گروهی شهروندان بحرینی با سلب تابعیت آنان دلیل قاطعی بر تلاش دستگاه قضایی و رژیم حاکم بر این کشور است که با گام های سریع برای سلب تابعیت از بیشترین تعداد از شهروندان گام بر می دارد و البته این اقدامات در چارچوب برنامه تغییر بافت جمعیتی بحرین و تسریع در اعطای تابعیت بحرینی به خارجی ها صورت می گیرد.

فیروز اظهار داشت در خصوص چنین اتهاماتی تردید هایی وجود دارد. احکام صادره سیاسی است و با هدف انتقام از همه فعالان و کسانی است که خواستار اصلاحات و تغییرات و برقراری دموکراسی در بحرین هستند.

وی تاکید کرد دستگاه قضایی مستقلی در بحرین وجود ندارد و در این کشور اجازه داده نمی شود تحقیقات مستقل و بی طرفی از سوی طرف های ذیربط بین المللی درباره اتهامات ادعایی وزارت کشور و دادستانی بحرین علیه شهروندان صورت گیرد. سازمان ها و کمیته های حقوقی بین الملل نیز بر سیاسی کاری دستگاه قضا در بحرین تاکید دارند.

کلید واژه: بحرین
کد مطلب: 64968
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 07:59:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب