به روز شده: 9 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 64970
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 08:05:01

ابراز نگرانی شدید چین از شهادت فلسطینیها

ابراز نگرانی شدید چین از شهادت فلسطینیها
حقوق بشر  > جهان  - سخنگوی وزارت امور خارجه چین ضمن ابراز نگرانی شدید از درگیری های خشونت آمیز در نوار غزه از مقامات فلسطینی و رژیم صهیونیستی خواستار خویشتنداری شد.

به گزارش صداوسیما به نقل از خبرگزاری شین هوا،  لو کانگ ضمن مخالفت با اقدامات خشونت آمیز علیه شهروندان غیرنظامی از تشدید درگیری های خونین در مناطق مرزی غزه با فلسطین اشغالی ابراز نگرانی کرد.
دهها هزار نفر از مردم فلسطین با تجمع در مناطق شرقی نوار غزه نزدیک مناطق مرزی با این رژیم ،‌علیه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس تظاهرات کردند که در پی آن بیش از 50 فلسطینی کشته و بیش از 2 هزار نفر دیگر از آنان بر اثر تیراندازی نیروهای اسرائیلی زخمی شدند.
وی از مقامات اسرائیلی و فلسطینی به ویژه اسرائیل خواستار خویشتنداری و جلوگیری از تشدید تنش ها و درگیری های بیشتر در اینگونه مناطق شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به اهمیت و حساسیت قدس درخواست کرد گفتگوهای صلح فلسطین و اسرائیل در اسرع وقت از سرگرفته شود و وضعیت نهایی قدس از طریق گفتگو مشخص شود.
لو ضمن اعلام حمایت پکن از تلاش مردم فلسطین برای رسیدن به حقوق مشروع خود از استقرار حق حاکمیت کامل، و ایجاد کشور مستقل فلسطین در مرزهای سال 1967 به پایتختی شرق قدس حمایت کرد.

کد مطلب: 64970
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 08:05:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب