به روز شده: 9 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 64992
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 11:48:17

۱۷ انجمن حقوق بشری اسرائیلی خواستار توقف قتل‌عام فلسطینی‌ها شدند

حقوق بشر  > جهان  - ۱۷ انجمن‌ حقوق بشری اسرائیل در بیانیه‌ای از رژیم صهیونیستی خواستند، از هیچ‌گونه ابزار مرگباری علیه فلسطینیان استفاده نکند، این انجمن‌ها محاصره را عامل غیرقابل تحمل شدن زندگی برای ساکنان غزه عنوان کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از  سایت الجزیره، ۱۷ انجمن حقوق بشری اسرائیل از دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم خواستند از تیراندازی به سمت فلسطینیان غزه یا استفاده از هرگونه ابزار مرگبار دیگر علیه آنها دست بردارد.
انجمن‌های مذکور در بیانیه‌ای اعلام کردند، درحالی که ۵۰ سال از اشغالگری و بیش از ۱۰ سال از محاصره نوار غزه می‌گذرد، دولت اسرائیل اعتراض‌ها و تظاهرات فلسطینیان را تجاوز به حاکمیت خود قلمداد می‌کند و پیامدی که منجر به این اعتراض‌های گسترده شده را نادیده می‌گیرد.
در این بیانیه آمده است، محاصره، زندگی را برای ساکنان غزه بسیار دشوار کرده، زیرساخت‌های این شهر فرسوده، اقتصاد آن فلج شده، بیکاری در آنجا آمار بسیار بالایی دارد و سیستم پزشکی آن در حال فروپاشی است.
در ادامه این بیانیه آمده است، حل درگیری با ابزارهای نظامی ممکن نیست، اسرائیل باید قتل عام مردم غزه را متوقف و محاصره این شهر را لغو کند. کودکان غزه همچنان از حوادث گذشته رنج می‌برند.
از جمله بارزترین انجمن‌هایی که بیانیه مذکور را امضا کردند، انجمن‌های "بتسیلم"، "نه به ایست‌های بازرسی"، "مرکز عدالت" و "ائتلاف زنان برای صلح" هستند.
روز دوشنبه در جریان اعتراضات و تظاهرات گسترده فلسطینیان به ویژه در نوار غزه به مناسبت راهپیمایی بزرگ بازگشت، بزرگداشت هفتادمین سالروز "نکبة" و محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس، ۶۳ فلسطینی شهید و بیش از ۲۸۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

منبع: ایسنا

کد مطلب: 64992
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 11:48:17
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب