به روز شده: 1 روز و 9 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 64998
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 14:46:45

واکنش عفو بین الملل به آزادی انور ابراهیم

حقوق بشر  > جهان  - عفو بین الملل امروز(چهارشنبه) از آزادی 'انور ابراهیم'، مخالف مالزیایی، از زندان به عنوان لحظه ای تاریخی در تاریخچه حقوق بشر مالزی یاد کرد.

به گزارش ایرنا ، 'سلیل شتی'، مدیر کل این سازمان مستقر در لندن، گفت: از همان اول، انور نباید زندانی می شد، آزادی او پس از گذشت این همه سال، گامی مهم در جهت احیای عدالت و حقوق بشر در مالزی پس از سال ها آزار و اذیت حاکمان قبلی است.
شتی افزود: این روز باید به عنوان روزی تاریخی برای حقوق بشر مالزی ثبت شود و دولت جدید نیز نباید در همین حد متوقف شود. این آزادی باید مقدمه تغییرات مثبت تر باشد. دولت جدید باید قوانین محدود کننده آزادی بیان را که برای هدف قراردادن منتقدان دولت و مدافعان حقوق بشر استفاده می شد، لغو کند.
انور ابراهیم تا 1998، معاون ماهاتیر محمد، نخست وزیر وقت مالزی بود اما، به دلیل اختلافات سیاسی از این مقام کنار گذاشته شد و در سال 1999 به فساد مالی متهم شد و به 6 سال زندان محکوم شد.
ابراهیم که پس از 6 سال حبس از زندان آزاد شده بود در سال 2008 بار دیگر بازداشت شد و امروز، یک هفته پس از پیروزی ماهاتیر محمد در انتخابات، مورد عفو پادشاه این کشور قرار گرفت و از بیمارستان کوالالامپور برای دیدار با سلطان محمد پنجم راهی کاخ پادشاهی شد. 

کد مطلب: 64998
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 14:46:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد