به روز شده: 2 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 65086
زمان انتشار: دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - 12:57:57
فعال بحرینی:

رژیم آل خلیفه محکومان به اعدام را از انجام مناسک دینی منع می‌کند

حقوق بشر  > جهان  - یک فعال حقوقی بحرینی گفت: بیانگر تشدید اقدامات غیر قانونی در حق فرزندان آنهاست، به طوری که برخی از افسران بحرینی محکومان به اعدام را از انجام مراسم دینی منع می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، فعال حقوقی بحرینی اعلام کرد، رژیم آل خلیفه محکومان به اعدام را از برگزاری مراسم دینی منع می‌کند.
پایگاه خبری منامه پست به نقل از ابتسام صائغ فعال حقوقی بحرینی اعلام کرد، گزارش‌هایی از خانواده‌های محکومان به اعدام به دست آورده است که بیانگر تشدید اقدامات غیر قانونی در حق فرزندان آنهاست، به طوری که برخی از افسران بحرینی محکومان به اعدام را از انجام مراسم دینی منع می‌کنند.
ابتسام صائغ به نقل از خانواده‌های محکومان به اعدام گفت: یکی از افسران که یمنی الاصل است، زندانیان را در حال خواندن قرآن و دعا و انجام مناسک دینی تهدید کرده و گفته است اقدامات شدیدی ضد کسانی انجام خواهد داد که (با دستورات وی) مخالفت کنند.
الضائع در صفحه شخصی خود در تئییتر تاکید کرد: «آزادی‌های دینی و انجام مراسم‌های دینی جزو حقوق بشر است و قوانین مربوط به حقوق بشر، قانون اساسی و همچنین توافقنامه‌ها و قوانینی که بحرین در زمینه آزادی دین امضا کرده است؛ از آزادی دین در این کشور حمایت می‌کنند. الضائع همچنین خواستار تحقیق درباره این ادعا‌ها و بازخواست از کسانی شد که به نقض قوانین می‌پردازند و زندانیان را از حقوق خود منع می‌کنند.

منبع: صدا و سیما 

کلید واژه: شیعیان بحرین - بحرین
کد مطلب: 65086
زمان انتشار: دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - 12:57:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب