به روز شده: 11 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 65221
زمان انتشار: سه شنبه 8 خرداد 1397 - 10:14:05

هلاکت ۵ سرکرده سرشناس تروریست‌ها در عملیات لاذقیه

حقوق بشر  > جهان  - نیرو‌های ارتش سوریه مستقر در شمال استان لاذقیه در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند گروهی از عناصر تروریستی را رصد و ضربات سنگینی را به آنان وارد کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، نیرو‌های ارتش سوریه مستقر در شمال استان لاذقیه و محور «عین بیضا - جبل قلعه» در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند گروهی از عناصر تروریستی را رصد و ضربات سنگینی را به آنان وارد کنند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با میزان به جزئیات این عملیات اشاره کرد و گفت: عناصر تروریستی «لواء واعتصمو» وابسته به گروه تروریستی «فیلق الشام» در محور «بداما - کنسبا» در نزدیکی مرز ترکیه در کمین نیرو‌های سوری افتادند.

این منبع میدانی با توضیح این مطلب که محور «بداما - نسبا» در نزدیکی مرز‌های دو استان لاذقیه و ادلب در شمال غرب سوریه واقع شده، افزود: نیرو‌های ارتش سوریه با استفاده از موشک «کورنیت»، خودروی حامل عناصر تروریستی را هدف قرار دادند.

در عملیات دقیق نیرو‌های سوری در شمال استان لاذقیه، خودروی تروریست‌ها به طور کامل منهدم شد و ۵ تن از عناصر سرشناس تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.

مجهز شدن نیرو‌های ارتش سوریه به موشک‌های «کورنیت» که حدود ۱۳ کیلومتر بُرد دارند، معادلات را در شمال و جنوب سوریه تغییر داده است؛ این موشک ضد زره با موشک‌های ضد زره تاو آمریکایی رقابت می‌کند.

براساس اعلام منابع میدانی، عناصر تروریستی «جیش العزه» در استان حماه نسبت از مجهز شدن نیرو‌های سوری به این موشک به وحشت افتاده اند چرا که در روز‌های گذشته این موشک تلفات زیادی از آنان گرفته است.

به گزارش میزان، در حال حاضر، حدود ۷ درصد از استان لاذقیه تحت اشغال گروه‌های تروریستی فیلق الشام، جبهه النصره، حزب الترکستانی و... است؛ تروریست‌ها در شمال شرق استان لاذقیه حضور چشمگیر دارند.

منبع: میزان

کد مطلب: 65221
زمان انتشار: سه شنبه 8 خرداد 1397 - 10:14:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب