به روز شده: 4 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 65273
زمان انتشار: چهارشنبه 9 خرداد 1397 - 16:41:38

تصویب طرح تحریم‌های متقابل روسیه علیه آمریکا

حقوق بشر  > جهان  - شورای فدراسیون روسیه طرح تحریم‌های متقابل را در پاسخ به اقدامات خصمانه آمریکا و دیگر کشورها تصویب کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، شورای فدراسیون روسیه طرح تحریم‌های متقابل را در پاسخ به اقدامات خصمانه آمریکا و دیگر کشورها تصویب کرد.

بر اساس این طرح، دولت روسیه قادر خواهد بود به دستور رئیس جمهور این کشور تدابیر تلافی‌جویانه را به شرط آنکه این تدابیر شامل کالاهی اساسی تولید شده در خارج از روسیه نشوند را به کار بندد.

هفته گذشته مجلس دومای روسیه نیز این طرح اقدامات متقابل علیه آمریکا و کشورهای اروپایی را به تصویب رساند

هدف از این طرح، دفاع از تمامیت روسیه در برابر اقدامات خصمانه آمریکا و دیگر کشورها در اعمال تحریم‌های سیاسی و اقتصادی توصیف شده است.

بر اساس آنچه در این طرح آمده است دولت روسیه می‌تواند اقدامات متقابل گوناگونی را اعمال کند اما با این وجود این اقدامات نباید درباره کالاها و اجناس ضروری که در خارج از روسیه تولید می‌شوند بکار گرفته شود.

در این سند آمده است: هدف از این قانون فدرال دفاع از منافع و امنیت روسیه، حاکمیت و تمامیت ارضی، حقوق و آزادی‌های شهروندان روسیه در برابر اقدامات خصمانه آمریکا و سایر کشورهای خارجی از جمله کسانی که تحریم‌های سیاسی یا اقتصادی علیه روسیه، شهروندان روس و یا نهادهای قانونی روسیه اعمال کردند، همچنین سایر اقداماتی که تهدیدی برای تمامیت ارضی روسیه هستند یا به منظور تخریب اقتصادی و سیاسی روسیه، تهیه شده‌اند است.

منبع: میزان

 

کد مطلب: 65273
زمان انتشار: چهارشنبه 9 خرداد 1397 - 16:41:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب