به روز شده: 8 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 65280
زمان انتشار: پنجشنبه 10 خرداد 1397 - 11:01:27

عباسی: سازمان ملل کارایی خود را از دست داده است

کودکان  - معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی حقوق کودک در حاشیه اجلاس بین المللی حقوق کودک در پاریس گفت: سازمان ملل کارایی خود را در حمایت از حقوق کودکان و مدیریت بحران های بین المللی از دست داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از وزارت دادگستری، محمود عباسی که به منظور تبیین مواضع و دستاوردهای کشورمان در حوزه حقوق کودک و ایراد سخنرانی در اجلاس جهانی عدالت برای کودکان یونسکو به پاریس سفر کرده است، در حاشیه این اجلاس اظهار داشت: سازمان ملل در چند سال گذشته در قبال جنایات جنگی، کشتار دسته جمعی زنان و کودکان بی گناه و قربانی تروریسم چه اقدام موثری انجام داده است.
وی ادامه داد: جهان هرگز سکوت مرگبار دبیرکل پیشین سازمان ملل در برابر کشتار کودکان و نوجوانان یمن در قبال مشتی دلار را هرگز از یاد نخواهد برد.
عباسی یادآور شد: رسالت سازمان ملل پیشگیری از خشونت، تروریسم، گسترش حقوق بشر و برقراری صلح است و امروز این سوال اساسی فراروی ماست که این سازمان در قبال جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت و تجاوز و کشتار و آوارگی میلیون ها زن و کودک یمن، میانمار، فلسطین، عراق و افغانستان چه کرده است.
وی تصریح کرد: از سازمان ملل انتظار می رود به اظهار تاسف در قبال نسل کشی و تجاوز به کودکان و زنان و آوارگی آنها بسنده نکند.
عباسی اضافه کرد: برگزاری اینگونه اجلاس ها از آن لحاظ که ندای مظلومیت قربانیان جنگ و تروریسم را به گوش جهانیان می رساند، مفید و ارزشمند است اما سازمان ملل باید به رسالت اصلی خود بازگردد.

کد مطلب: 65280
زمان انتشار: پنجشنبه 10 خرداد 1397 - 11:01:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب