به روز شده: 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 65302
زمان انتشار: شنبه 12 خرداد 1397 - 11:14:30

انتشار اسناد وزارت خارجه آمریکا درباره حمایت عربستان از صلح مصر-اسرائیل

انتشار اسناد وزارت خارجه آمریکا درباره حمایت عربستان از صلح مصر-اسرائیل
حقوق بشر  > جهان  - وزارت خارجه آمریکا اسنادی را درباره مذاکرات کمپ دیوید و روند صلح میان اسرائیل و مصر منتشر کرده که نشان دهنده حمایت عربستان از این روند است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، یک پیام مربوط به تاریخ 10 اوت 1978 که از سوی سفارت آمریکا در عربستان برای وزارت خارجه آمریکا فرستاده شده، دیدار میان سفیر آمریکا در ریاض با وزیر خارجه وقت عربستان در شهر طائف را فاش می‌کند.

مسئول آمریکایی که این تلگراف را نوشته بود، فاش می‌کند که سعود الفیصل، وزیر خارجه وقت عربستان حمایت کامل خود را از درخواست جیمی کارتر، رئیس‌جمهور آن دوره آمریکا برای برگزاری نشستی میان انور السادات، رئیس‌جمهور و مناخیم بگین، نخست‌وزیر اسرائیل در آن زمان در کمپ دیوید اعلام کرد.

با استناد به این سند، سعود الفیصل در این دیدار اعلام کرده که عربستانی‌ها برای پایان مذاکرات تلاش نمی‌کنند بلکه برای موفقت مذاکرات کمپ دیوید نهایت تلاششان را به کار خواهند برد.

مصر و اسرائیل 26 مارس 1979 معاهده کمپ دیوید را برای پایان جنگ امضا کردند. مصر اولین کشور عربی بود که روابط رسمی با اسرائیل برقرار کرده و توافق صلح با این رژیم امضا کرد.

کد مطلب: 65302
زمان انتشار: شنبه 12 خرداد 1397 - 11:14:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب