به روز شده: 12 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 65339
زمان انتشار: یکشنبه 13 خرداد 1397 - 14:02:52

ایندیپندنت: سازمان ملل علاقه‌ای به پیگیری اتهامات مربوط به آزار جنسی ندارد

حقوق بشر  > جهان  - یکی از مقامات برنامه مشترک سازمان ملل در زمینه ایدز (UNAIDS) گفته است این نهاد علاقه ای به پیگیری اتهامات مربوط به آزار و اذیت جنسی که وی آنها را رد می کند، ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، ایندیپندنت در پایگاه اینترنتی خود در گزارشی به قلم جو واتس نوشت: رئیس انگلیسی هیئت هماهنگ کننده یکی از نهادهای سازمان ملل که اخیرا رسوایی هایی برایش پیش آمده، گفته است مقامات این نهاد علاقه ای به پیگیری اتهامات در خصوص آزار و اذیت های جنسی ندارند.
روزنامه ایندیپندنت می تواند اظهارات این مقام را که در یک مکالمه تلفنی با یک فعال بین المللی حقوق زنان به نام پائولا دانووان بیان کرده است، افشا کند.
دنی گرِیْمور بیان این اظهارات را رد نکرده است گرچه منابع نزدیک به این مقام دولت انگلیس تاکید کرده اند که اظهارات وی از کل صحبت هایش به صورت گزینشی انتخاب شده است.
اما پائولا دانووان، کارشناس بین المللی استثمار جنسی گفت این اظهارات نشان می دهد که قربانیان رسوایی برنامه مشترک سازمان ملل در زمینه ایدز هنوز از رسیدن به هدف خود در محاکمه مجرمان و اجرای عدالت فاصله دارند.
این اتفاقات نور تازه ای بر این رسوایی افکنده است که طی آن یک کارمند سابق زن این نهاد، معاون رئیس سابق این نهاد و مدیر آن را به آزار و اذیت جنسی و تلاش برای مخفی کردن این اقدامات متهم کرد. اتهامی که هر دو مرد آن را رد کرده اند.
دانووان در مصاحبه ای با ایندیپندنت گفت تردید وجود دارد که تحقیقات داخلی جدید درباره این اتهامات موفقیت آمیز باشد و ادعا کرد در سازمان ملل اکنون تضاد منافع زیادی وجود دارد که اجرای عدالت تقریبا غیر ممکن است.
در این رسوایی که در سال 2016 مشخص شد، مارتینا بروستروم ادعا کرد یک سال قبل از آن در بانکوک از سوی لوئیس لورس معاون مدیر اجرایی سابق این نهاد مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است و میشل سیدیبه رئیس لورس تلاش کرده بود با دادن وعده ترفیع به وی، او را ترغیب کنند از شکایت خود دست بردارد.
روزنامه ایندیپندنت نوشت گریمور معتقد است از بخشی از اظهارات وی استفاده شده است و در واقع وی تلاش می کرد توضیح دهد که این نهاد برای اعلام نام یا مجازات این افراد قدرت ندارد.

منبع: صدا و سیما

کلید واژه: سازمان ملل
کد مطلب: 65339
زمان انتشار: یکشنبه 13 خرداد 1397 - 14:02:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب