به روز شده: 14 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 65576
زمان انتشار: سه شنبه 29 خرداد 1397 - 15:45:52

نگرانی سازمان ملل از اقدام آمریکا در جدا کردن کودکان از والدین در مرزها

حقوق بشر  > جهان  - کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل از اقدام آمریکا در جدا کردن کودکان از والدینشان در مرز‌های مکزیک ابراز نگرانی کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل روز سه شنبه از اقدام آمریکا در جدا کردن کودکان از والدینشان در مرز‌های مکزیک ابراز نگرانی کرد.

«فیلیپو گراندی»، کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفت که آژانس پناهندگان سازمان ملل بسیار نگران جدا کردن کودکان از خانواد‌ه‌هایشان در مرز‌های آمریکاست و این موضوع را با واشنگتن مطرح کرده است.

وی افزود: واشنگتن نیاز به پیدا کردن راه‌هایی برای مدیریت این جریان تنبیه خود افراد دارد، افرادی که اغلب دلایل بسیار محکمی برای این مهاجرت دارند.

گراندی گفت: ما درباره تدابیری که منجر به جدا کردن کودکان از والدین می‌شوند بسیار نگران هستیم و این نگرانی خود را بیان کرده‌ایم.

آمار‌های رسمی نشان می‌دهند که سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ موجب شده که در طول ۶ هفته حدود ۲ هزار کودک در مرز‌های آمریکا از والدین خود جدا شوند.

بر اساس آماری که وزارت امنیت داخلی آمریکا منتشر کرده، از روز ۱۹ آوریل تا ۳۱ می، ۱۹۵۵ کودک از والدین خود در نقاط مرزی آمریکا جدا شده‌اند.

منبع: میزان

کد مطلب: 65576
زمان انتشار: سه شنبه 29 خرداد 1397 - 15:45:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب