به روز شده: 15 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 65588
زمان انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 16:13:43

عفو بین الملل: جداکردن فرزندان مهاجرین به آمریکا از والدینشان در مرز‌ها غیرانسانی است

عفو بین الملل: جداکردن فرزندان مهاجرین به آمریکا از والدینشان در مرز‌ها غیرانسانی است
حقوق بشر  > جهان  - وب‎سایت سازمان عفو بین الملل در گزارشی نوشته است که جداکردن فرزندان مهاجرین غیرقانونی به آمریکا از والدینشان در مرز‌های آمریکا اقدامی غیرانسانی است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سازمان عفو بین الملل در گزارشی اعلام کرد که تصاویر ناراحت کننده از جدا کردن خشونت بار کودکان از والدینشان و نگهداری آن‌ها در زندان‌های جداگانه نشانه‌ی سیاست‌های بی صبرانه و خشونت بار-سیاست تحمل صفر-"جف سشنز"مشاور دولت ترامپ و لکه‌ی ننگی بر شهرت دولت آمریکا است.

مدیر اجرایی عفو بین الملل درحوزه‌ قاره آمریکا بیان داشت: این سیاست به طرز قابل توجهی بی رحمانه و وحشیانه است. روشی که در آن کودکان هراسان به طرز خشونت باری از آغوش والدینشان گرفته شده و در کمپ‌های جداگانه‌ی مملو از جمعیت که بیشتر شبیه به قفس است نگهداری می‎شوند. این اقدام در واقع چیزی کمتر شکنجه نیست. ناراحتی‌ها و بیماری‌های روانی که مقامات رسمی به صورت عامدانه به جهت تهدید این خانواده‌ها به آن‌ها تحمیل می‎کنند، بدین معناست که این اقدامات تعریفی جز شکنجه براساس قوانین آمریکا و عفو بین الملل ندارد.

به طور حتم شکی در این موضوع نیست که دولت ترامپ با جدا کردن فرزندان از والدینشان به دنبال برنامه ریزی طرحی است که در آن اذیت و آزار‌های روانی را بر این خانواده‌ها تحمیل کند، تا بدین وسیله دیگران را که قصد مهاجرت به آمریکا دارند از این موضوع صرف نظر کنند.

مشاور دولت آمریکا "جف سشنز "در تاریخ ششم آوریل ۲۰۱۸ به بیان- سیاست تحمل صفر- دولت آمریکا پرداخت. - سیاستی که در آن هیچ گونه مماشاتی با مهاجرین نشده و به بدترین نحو برخورد می‎شود- در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ کودک از والدین یا سرپرستان قانونی خود در مرز‌های آمریکا جدا شده اند. در این میان حقوق کودکان به طریق مختلف تضییع می‎شود. آن‌ها از والدین خود جدا شده و بازداشت می‎شوند و در معرض آسیب‌های مختلف قرار می‎گیرند که می‎تواند در روند رشد آن‌ها تاثیر بگذارد. براساس آمار‌های به دست آمده، که به وسیله‌ رسانه‌های جمعی ارایه شده است، خانواده‌های مهاجر بسیار بیشتری تا قبل اعلام رسمی این سیاست ممکن است توسط دولت ترامپ بازداشت شده باشند.

این اقدام در واقع چیزی کمتر شکنجه نیست. ناراحتی‌ها و بیماری‌های روانی که مقامات رسمی به صورت عامدانه به جهت تهدید این خانواده‌ها به آن‌ها تحمیل می کنند، بدین معناست که این اقدامات تعریفی جز شکنجه براساس قوانین آمریکا و عفو بین الملل ندارد.

به تازگی عفو بین الملل به مصاحبه با ۱۷ خانواده پرداخت، که در خواست داده پناهندگی خود را ارایه کرده بودند. خانوده‌هایی که بالاجبار فرزندانشان را از آن‌ها جدا کردند. در این میان تنها ۳ خانواده به طریق قانونی وارد آمریکا شده و درخواست پناهندگی کرده اند.

نماینده عفو بین الملل در ادامه افزود: در این میان ادعا‌های دولت ترامپ درمورد برخورد مناسب با خانواده‌هایی که درخواست پناهندگی کرده اند، شک و تردید بزرگی را برمی انگیزد. این سیاست بی رحمانه و غیر ضروری نه تنها برخانواده‌هایی که قصد عبور غیرقاونونی از مرز داشته تاثیر گذار بوده، بلکه شامل برافرادی که در مبادی ورودی به دنبال پناهندگی اند، نیز می‎شود. غالب این خانواده‌ها بدان جهت به آمریکا گریخته اند که به دنبال حفاظت از خود در برابر پیگرد‌ها و یا خشونت‌های هدفمند در منطقه مثلث شمالی اند-منطقه‌ای در آمریکای مرکزی شامل گواتمالا، هندوراس و السالوادور که جنگ داخلی و خشونت رنج میبرد-و یا اینکه دولت‎هایشان قادر یا خواستار حفاظت از آن‌ها نیست.

وزیر امنیت داخلی آمریکا به طور کلی سیاست جدا کردن والدین از فرزندان رد کرد، اما سخنان وی از ماه ژانویه موید همین موضوع در هدف قرار دادن خانواده‌هاست. " ما به طریق مختلف به دنبال آن هستیم تا به وسیله اعمال فشار از طریق قانونی افراد را از به همراه آوردن فرزندانشان به اینجا منع کنیم". در این میان متصدی قبلی این امر "جان کلی" که اکنون رییس کارکنان کاخ سفید است این سیاست را در اوایل مارس ۲۰۱۷ به منظور بازداشتن خانواده‌های مهاجرین و پناهندگان پشنهاد کرده بود.

" اریکا گواوارا روساس" در ادامه افزود: دولت آمریکا بازی کثیفی را با خانواده‌های پناه جویان آغاز کرده است. در حالی که زندگی افراد قربانی بازی‌های سیاسی می‎شود، اما آنچه که شاهد آن هستیم بحرانی جدی و رو به رشد در ارتباط با مهاجرین است. علاوه بر آسیب و رنجی که این خانواده‌ها در گذشته تجربه کرده اند، ما شاهد سیاست‌های اصلاح مهاجرتی در این دولت بوده ایم که به دنبال آسیب زدن و هدف قرار دادن این خانواده‌ها بوده است.

در پایان عفو بین الملل خواستار رسیدگی هر بیشتر دولت آمریکا در موارد زیر شده است:


۱-هرچه سریعتر اقدام به گردآوری خانواده‌هایی که از هم جداشده اند.
۲-توقف جداکردن فرزندان از والدین و سرپرستانشان. براساس استاندار‌های بین المللی در تعریف یک خانواده، اعضای یک خانواده باید در کنار هم زندگی کنند.
۳-توقف بازداشت طولانی مدت والدین و سرپرستانی که به همراه فرزندانشان به آمریکا آمده اند.
۴-جلوگیری از هرگونه صرف هزینه در امرساخت و ساز اماکن بازداشتگاهی و زندان برای نگهداری خانواده‌ها و کودکان

منبع: میزان

کد مطلب: 65588
زمان انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 16:13:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب