به روز شده: 14 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 65600
زمان انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 17:28:29

چین: خروج از شورای حقوق بشر وجهه آمریکا را مخدوش‌تر می‌کند

حقوق بشر  > جهان  - چین امروز چهارشنبه از بابت تصمیم اخیر آمریکا برای خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل اظهار تاسف کرد و یک رسانه دولتی این کشور نیز عنوان کرد که با این تصمیم اعتبار آمریکا به عنوان "مدافع حقوق بشر "در آستانه سقوط قرار گرفته است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خبرگزاری رویترز، گنگ شوآنگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز چهارشنبه در یک نشست خبری درباره تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره خارج شدن از شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: چین از بابت تصمیم آمریکا برای خروج از شورای حقوق بشر اظهار تاسف می‌کند. چین به همکاری با همه طرف‌ها ادامه می‌دهد تا در توسعه سالم حقوق بشر در سراسر جهان از طریق گفتگوی سازنده و دیگر همکاری‌ها مشارکت کند.

گنگ درباره انتقاد آمریکا از سوابق حقوق بشری چین گفت، آمریکا این حقیقت را نادیده می‌گیرد که هر کسی که تعصب نداشته پیشرفت عظیم چین در حوزه حقوق بشر را دیده است.

این در حالی است که نشریه رسمی نهاد ناظر بر مبارزه با فساد در چین نیز در مطلبی امروز نوشت که تصمیم آمریکا برای ترک این شورا موجب شده وجهه همراه با خودستایی آمریکایی‌ها به عنوان "مدافع" حقوق بشر مخدوش شود.

این مطلب خاطر نشان کرد: جدا کردن اعضای خانواده‌های مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک "ریاکاری" آمریکا را نشان داد و این کشور دیگر نمی‌تواند و نباید از سوابق حقوق بشری کشورهای دیگر انتقاد کند.

منبع: ایسنا

 

کد مطلب: 65600
زمان انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 17:28:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب