به روز شده: 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 65720
زمان انتشار: دوشنبه 4 تیر 1397 - 12:55:58

امیرعبداللهیان: اروپا تحت تاثیر اقدامات ترامپ قرار نگیرد

امیرعبداللهیان: اروپا تحت تاثیر اقدامات ترامپ قرار نگیرد
حقوق بشر  > ایران  - دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار داریم اروپا در موضوع برجام با توجه به منافع طرفین تصمیم گیری کند و تحت تاثیر اقدامات تنش زای ترامپ قرار نگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خانه ملت، حسین امیر عبداللهیان در دیدار فرانسوا سنمو سفیر فرانسه در تهران با اشاره به گفت وگوهای جمهوری اسلامی ایران و اروپا در موضوع توافق هسته ای افزود: ایران شرایط خود را برای ادامه برجام به طور شفاف و ملموس بیان کرده است و انتظار دارد بسته پیشنهادی اروپا متناسب با وزن توافق هسته ای باشد.
وی در ادامه گفت وگوهای پارلمانی را جزئی مهم از روابط کشورها خواند و گفت: با توجه به نقش تسهیل کننده مجالس دو کشور در روابط فیمابین، مجلس شورای اسلامی از تبادل دیدگاه پارلمان ها و تقویت گفتگوهای پارلمانی استقبال می کند.
دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه و وضعیت اسف بار انسانی در یمن گفت: در پی اقدام نظامی سعودی و امارات در بندر حدیده، راه ارسال کمک های انسانی سازمان ملل و صلیب سرخ برای مردم یمن مسدود است و ادامه این وضعیت موجب بروز فاجعه انسانی بزرگی خواهد شد.
وی افزود: اظهارات مقامات سعودی در خصوص ارسال سلاح از سوی ایران به یمن کذب محض است و سعودی ها برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود در یمن این ادعاها را مطرح می کنند.
امیرعبداللهیان همچنین سیاست دوگانه فرانسه در قبال تروریسم و اجازه فعالیت دادن به گروهک تروریستی منافقین در فرانسه را سیاستی نادرست خواند.
دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در این دیدار از تداوم نقض حقوق بشر در بحرین انتقاد کرد و نسبت به وضعیت آیت الله عیسی قاسم رهبر مسلمانان بحرین و ضرورت رسیدگی درمانی به وی تاکید کرد.
امیرعبداللهیان همچنین با محکوم کردن اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس اشغالی گفت: این اقدامات موجب ایجاد حاشیه ی امن برای رژیم صهیونیستی نخواهد شد.
وی از فرانسه و جامعه بین الملل درخواست کرد ضمن محکوم کردن کشتار فلسطینی ها توسط رژیم صهیونیستی، توجه ویژه ای به وضعیت مردم فلسطین و نوار غزه داشته باشند.
فرانسوا سنمو سفیر فرانسه در تهران نیز در این دیدار ضمن اشاره به سفر روسای مجالس ملی و سنای فرانسه به تهران و تاکید بر اهمیت تقویت روابط پارلمانی ایران و فرانسه گفت: فرانسه آمادگی تبادل هیات های پارلمانی میان دو کشور و استقبال از رییس مجلس شورای اسلامی را دارد.
وی با اشاره به دور جدید گفتگوهای ایران و سه کشور اروپایی در خصوص برجام گفت: فرانسه و اروپا از انتظارات و شرایط جمهوری اسلامی ایران برای ماندن در توافق برجام اطلاع دارند و در مذاکرات اخیر این شرایط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سنمو افزود: این پیام ایران را به روشنی دریافت کرده ایم که ادامه فروش نفت و تقویت ارتباطات بانکی دو اولویت اصلی ایران در مذاکرات هستند که مدنظر اروپا و فرانسه است. توجه و حساسیت پارلمان ایران را در این خصوص درک می کنیم.
سفیر فرانسه در تهران افزود: فرانسه هیچ بنایی برای خروج از برجام ندارد و این توافق را به نفع امنیت و ثبات جامعه بین المللی می داند.
سنمو در ادامه با اشاره به وضعیت نامناسب انسانی در یمن گفت: ارسال کمک های انسانی به یمن باید تسهیل شود و همه طرف های درگیر برای رسیدن به راه حل سیاسی تلاش کنند.
سفیر فرانسه در تهران در پایان موضع کشورش در خصوص محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس را یادآور شد و گفت: این اقدام آمریکا نقض حقوق بین الملل است و به هیچ عنوان پذیرفته نیست.
طرفین در این دیدار همچنین روند سیاسی در عراق و لبنان را مثبت ارزیابی کردند.

کد مطلب: 65720
زمان انتشار: دوشنبه 4 تیر 1397 - 12:55:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد