به روز شده: 1 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 65727
زمان انتشار: دوشنبه 4 تیر 1397 - 15:01:24

جابری انصاری: نمی توان از صلح سخن گفت و توافق های میلیاردی امضا کرد

حقوق بشر  > جهان  - دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی دردیدار سفیران چهارکشور اروپایی با انتقاد از ادامه فروش تسلیحات کشورهای غربی به متجاوزین یمن گفت: نمی توان از حل سیاسی، صلح و حقوق بشر سخن گفت اما همزمان توافق های میلیاردی با کشورهای مشارکت کننده در جنگ علیه یمن امضا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حسین جابری انصاری امروز - دوشنبه - با سفیران فرانسه، انگلیس، ایتالیا و نیز کاردار آلمان (در غیاب سفیر)در محل وزارت امور خارجه دیدار و درباره وضعیت اسف بار انسانی در یمن و همکاری ایران با کشورهای اروپایی برای حل بحران و کاهش آلام انسانی مردم این کشور گفت وگو و تبادل نظر کرد.
مذاکره کننده ارشد ایران در امور بحران های منطقه ای در این دیدار با یادآوری تشدید وخامت اوضاع انسانی به خصوص پس از حملات اخیر ائتلاف متجاوز به الحدیده، تاکید کرد: راه حل نظامی برای بحران یمن وجود نداشته و حل این بحران تنها از طریق گفت وگو، توافق سیاسی و مشارکت طرف های مختلف یمنی امکان پذیر است. 
وی ادامه داد: ائتلاف متجاوز علیه یمن هنوز به دنبال گزینه نظامی تجربه شده و شکست خورده خود در یمن است اما همان طور که در بیش از سه سال گذشته موفقیتی نصیب آنها نشده است در آینده نیز تنها نتیجه تداوم جنگ، تخریب بیشتر یمن و کشتار مردم این کشور خواهد بود. 
دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی ابراز امیدواری کرد کشورهای اروپایی از روابط ویژه خود با عربستان سعودی و دیگر متحدان این کشور در جنگ تحمیلی علیه یمن در جهت انتقال این واقعیت بهره برداری کنند که ادامه حملات نظامی هیچ دستاورد سیاسی برای مهاجمین در پی نداشته و آنها باید دیر یا زود با پذیرش واقعیت های یمن، اهداف و منافع خود را از طریق سیاسی و در مسیر صلح پی گیری کنند.
جابری انصاری با انتقاد از ادامه فروش تسلیحات نظامی کشورهای غربی به متجاوزین یمن افزود: نمی توان از حل سیاسی و صلح و حقوق بشر سخن گفت اما همزمان توافقات میلیاردی با کشورهای مشارکت کننده در جنگ علیه یمن امضا کرد.
سفیران اروپایی نیز در این دیدار با ابراز نگرانی نسبت به شرایط انسانی در یمن بر پیگیری راه حل سیاسی برای حل بحران این کشور تاکید کردند.

منبع: ایرنا

 

کد مطلب: 65727
زمان انتشار: دوشنبه 4 تیر 1397 - 15:01:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد