به روز شده: 12 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 65733
زمان انتشار: سه شنبه 5 تیر 1397 - 08:03:02

کانادا هفت مقام میانماری را تحریم کرد

حقوق بشر  > جهان  - کانادا اعلام کرد که در راستای اقدامات اتحادیه اروپا، هفت مقام ارشد میانماری را به اتهام نقض حقوق شهروندان روهینگیا تحریم می کند.

به گزارش سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کریستیا فریلند وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه ای اعلام کرد: کانادا و جامعه جهانی نباید ساکت بمانند. این پاکسازی نژادی و جنایت علیه بشریت است.
وی تاکید کرد که مقام های میانماری به دلیل «جنایت و نقض حقوق بشر در استان راخین، از جمله خشونت جنسی» تحریم شده اند.
پنج ژنرال ارتش، یک فرمانده گارد مرز و یک فرمانده پلیس که در فهرست تحریم ها قرا گرفته اند با ممنوعیت سفر به کانادا مواجه شده و دارایی ها آنها در این کشور بلوکه می شود.
اتحادیه اروپا نیز هفت مقام میانمار را درفهرست تحریم‌های خود قرارداد. اتحادیه اروپا همچنین خردادماه گذشته تحریم‌های تسلیحاتی و توقف همکاری با ارتش میانمار را تمدید کرده و بر لزوم برقراری امنیت و پایبندی به قوانین بین‌المللی در این کشور تأکید کرده است.
ارتش میانمار از اواسط تابستان سال گذشته حدود هفتصد هزار نفر را از راخین بیرون رانده و به بنگلادش آواره کرده است. مقام های سازمان اقدامات ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را پاکسازی نژادی توصیف کرده اند.
سازمان عفو بین‌الملل چندی پیش در گزارش سالانه خود اعلام کرد: بحران میانمار و قتل عام مسلمانان روهینگیا، نتیجه وجود جامعه ای تشنه نفرت و فقدان یک رهبری جهانی برای حمایت از حقوق بشر است.

کد مطلب: 65733
زمان انتشار: سه شنبه 5 تیر 1397 - 08:03:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب