به روز شده: 3 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 65886
زمان انتشار: سه شنبه 12 تیر 1397 - 14:09:55

وزیر کشور: عمده گردش مالی مواد مخدر در اروپا است

وزیر کشور: عمده گردش مالی مواد مخدر در اروپا است
حقوق شهروندی  - وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: عمده 50 میلیارد دلار گردش مالی مواد مخدر در اروپا است درحالی که غربی ها تاکنون یک بند اطلاعات در حوزه مواد مخدر و شبکه های قاچاق به ایران نداده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، عبدالرضا رحمانی فضلی روز سه شنبه در مراسم روز جهانی مواد مخدر که در ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، خطاب به غربی ها اظهار داشت: شما اطلاعات به ما بدهید درگیر شدن با ما، نمی خواهد شما بیایید و درگیر بشوید.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به حضور سفیران کشورهای خارجی در مراسم امروز تصریح کرد: شما مهمان ما هستید و ما شما را تکریم می کنیم و من این موارد را برای احترام به صلح جهانی بیان می کنم که این مسایل خطری است که اروپا را هم تهدید می کند.
رحمانی فضلی اظهار داشت: ما در مبارزه با مواد مخدر ٣٨٠٠ شهید و بیش از چند برابر آن مجروح داده ایم.
وزیر کشور با اشاره به مسأله مهاجرت در سوریه گفت: جهان وقتی دید تعداد اندکی مهاجر از کشور سوریه به طرف اروپا در حرکت است، چه غوغایی ایجاد کرد و دنیا همه جمع شدند تا این مشکل را حل کنند زیرا در کشورهایشان احساس خطر می کردند.
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: به عنوان وزیر کشور جمهوری اسلامی و به عنوان مسئول امنیت داخلی اعلام می کنم اگر ٢4 ساعت چشمانمان را روی هم بگذاریم، یک میلیون پناهنده که درون ایران هستند از مرزهای غربی ما به طرف اروپا می روند، اما از منظر انسانی این کار را نمی کنیم و ما ارج و کرامت برای انسان ها قایلیم.
وزیر کشور یادآور شد: ما به صلح بین المللی پایبندیم؛ اما چرا دیگران نیستند مگر شما معتقد نیستید که نظام ضد پولشویی باید در مسایل مبارزه با مواد مخدر و قاچاق جرایم سازمان یافته و تروریسم عمل کند؛ بیش از 5٠ میلیارد دلار گردش مالی مواد مخدر است که عمده اینها در اروپا انجام می گیرد.
رحمانی فضلی با طرح پرسشی خطاب به اروپاییان اظهار داشت: چند تا از شبکه ها را شناسایی کرده اید لطفاً اعلام کنید، چرا به ما اطلاعات نمی دهید.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: بارها در سازمان ملل و در نشست های مختلف سازمان های بین المللی اعلام کردیم که آماده هستیم مواد مخدر را از مبدا تا مقصد کنترل کنیم؛ در تهران جلسه گذاشتند اما تاکنون اعلام آمادگی و هماهنگی جدی با ایران نشده است.
رحمانی فضلی گفت: اگر ما در کشور مبدا (افغانستان) امنیت، توسعه و معیشت برای مردم ایجاد نکنیم، نه می توانیم مانع ورود پناهندگان باشیم و نه می توانیم جلوی تروریسم، شرارت و مواد مخدر را بگیریم.
وزیر کشور افزود: خاستگاه همه این مسایل ناامنی، فقر، توسعه نیافتگی، جهل و تعصب است که در شرایط ناامنی، آموزش های شرارت و تروریست را جایگزین کردند.
وی اظهار داشت: از کودکی که از بدو تولد در محیط رعب و وحشت زندگی می کند و اولین چیزی که به عنوان اسباب بازی برمی دارد و کار با آن را آموزش می بیند سلاح است، چه انتظاری می توان داشت.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با انتقاد از نقش جهانی در برقراری امنیت در افغانستان گفت: برخی هنوز هم به دنبال ناامن کردن منطقه هستند؛ در بحران سوریه و مسایل عراق و یمن چه کسانی دست داشتند، ادامه ناامنی در افغانستان را چه کسانی در دست دارند.
وی خاطرنشان کرد: اکنون همه مسائل به سرعت بین المللی می شود و بهتر است بدانند که هر نقطه ناامن، یک امکان بالقوه ناامنی برای همه جهان است.
رحمانی فضلی با طرح سوالی مبنی بر اینکه آنها که اعتقاد به حقوق بشر داشتند و این همه دیگران را محکوم کردند، چرا از حقوق بشر بیرون شده اند، گفت: آیا دلیل این مساله جز آن است که حقوق بشر تاکنون ابزار بوده است و کسانی که از صلح حرف می زنند بر طبل جنگ می کوبند.
وی اضافه کرد: افکار عمومی دنیا، مردم صلح جوی و کسانی که طینت های پاک دارند، باید نگران خلف وعده ها و بی وفایی ها باشند؛ مگر نیامدند به عنوان صلح جهانی، زمینه و بستر همکاری‌های بین‌المللی با ایران و تعهد برجام را امضاء کردند، مگر جشن و شادی برپا نکردند و تعهد نداند، مگر شورای امنیت نبردند، مگر صدها و هزارها بار مصاحبه نکردند؛ چطور می شود با بی عهدی، بی وفایی و پشت کردن به قوانین بین المللی یک طرفه از برجام خارج شوند و ادعا هم دارند که بقیه هم باید از برجام خارج شوند.
رحمانی فضلی گفت: اساس زور و ناامنی را آنها در نظام بین المللی می گذارند، ایران ملتی صلح دوست است و ایدئولوژی و تفکر اسلامی می گوید که از نظر شرعی به هیچ وجه مجاز به حمله به دیگران نیستیم؛ جنگ ما همیشه دفاع است و در طول تاریخ هم اثبات شده است.
وی همچنین خطاب به حاضران در این مراسم گفت: یکی از حلقه های دوستی، صلح، توسعه و پیشرفت، نجات انسان از دام مواد خانمان سوز مخدر است که شما باید این زنجیره را کامل کنید.
در این مراسم، مقدار ٢٣ تن انواع مواد مخدر در استان اصفهان به صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس با فرمان وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر امحا شد.
همچنین در پایان این مراسم از دستگاه های فعال و موفق در امر مبارزه با مواد مخدر و سه خانواده شهید و چهار خانواده جانباز راه مبارزه با مواد مخدر قدردانی و تقدیر شد.
مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، بطحایی وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور، سرتیپ پاسدار اسکندر مومنی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، سیدمحمدعلی افشانی شهردار تهران، مقیمی فرماندار تهران، تقی رستم وندی رئیس سازمان اجتماعی کشور، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، علی اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندانها، اقدامات تامینی و تربیتی کشور ، جمعی از سفیران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگانی از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه اعتیاد در محل ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.

منبع: ایرنا

کد مطلب: 65886
زمان انتشار: سه شنبه 12 تیر 1397 - 14:09:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده