به روز شده: 15 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 66003
زمان انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 08:32:12

هشدار دیدبان حقوق بشر درباره حملات هوایی آمریکا به افغانستان

هشدار دیدبان حقوق بشر درباره حملات هوایی آمریکا به افغانستان
حقوق بشر  > جهان  - سازمان بین‌المللی دیدبان حقوق بشر اعلام کرد که در پی افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان باید به آمریکا و دولت افغانستان فشار وارد شود تا در برابر تخطی از قوانین جنگی پاسخگو باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،، سازمان دیدبان حقوق بشر به دلیل افزایش تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی آمریکا در افغانستان از اعضای ناتو خواست که درباره کشته شدن غیرنظامیان در حملات هوایی آمریکا تحقیقات بی‌طرفانه انجام دهد.

این سازمان بین‌المللی از اعضای ناتو خواست تا به دولت افغانستان فشار وارد کند که در برابر هر نوع تخطی از قوانین جنگی پاسخگو باشد.

«پاتریشیا گاسمن» پژوهشگر ارشد سازمان دیدبان حقوق بشر با انتقاد از آمریکا تاکید کرد که مقامات این کشور به ندرت درباره کشته شدن غیرنظامیان با شاهدان عینی صحبت می‌کنند بنابراین باید نقض احتمالی قوانین جنگی در حملات هوایی بررسی شوند.

وی افزود: اعضای ناتو در افغانستان بدون تحقیق ادعای صدمه رسیدن به غیرنظامیان افغان در عملیات‌های نظامی را رد می‌کنند و از پرداخت غرامت به قربانیان نیز خودداری می‌کنند.

این در حالی است که عملیات‌های شبانه و حملات هوایی نیروهای آمریکایی به اهداف غیرنظامی در شرق افغانستان به یک روال تبدیل شده و در چند روز گذشته ده‌هاغیر نظامی افغان را به کام مرگ کشیده است.

پس از اعلام استراتژی جدید آمریکا، تلفات غیرنظامیان افغان بیش از 70 درصد افزایش یافته که پنتاگون نیز در گزارش اخیرش به آن اعتراف کرده است.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 66003
زمان انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 08:32:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب