به روز شده: 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 66007
زمان انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 09:31:50

مخالفت دادگاه با درخواست ترامپ

حقوق بشر  > جهان  - یک قاضی فدرال با درخواست دولت ترامپ برای تغییر یک قانون با هدف بازداشت و نگهداری بیش از ۲۰ روز کودکان مهاجر مخالفت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، در حالی که سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با مخالفت‌های گسترده داخلی و بین‌المللی روبرو شده است، یک قاضی فدرال روز دوشنبه با درخواست دولت ترامپ برای نگهداری و بازداشت بیشتر از 20 روز کودکان مهاجر مخالفت کرده است.

بر اساس این گزارش، "دالی گی" قاضی فدرال کالیفرنیا با شکنجه گرانه توصیف کردن درخواست کاخ سفید برای تغییر یک قانون مهاجرتی و بازداشت و نگهداری بیش از 20 روز کودکان مهاجر در مناطق مرزی ، با این درخواست مخالفت کرده است.

بر اساس قوانین فعلی مهاجرتی، بازداشت و نگهداری بیش از 20 روز کودکان مهاجر و دور نگهداشتن آنها از پدر و مادرشان ممنوع است.

وزارت دادگستری آمریکا پیش از این از دادگاه خواسته بود تا این قانون را اصلاح کرده و اجازه نگهداری و بازداشت بیش از 20 روز کودکان مهاجر را بدهد.

در پی تشدید مخالفت‌های داخلی و خارجی با سیاست‌های مهاجرتی ترامپ، وی مجبور شد تا سیاست جداکردن کودکان مهاجر از والدین شان را لغو کند. ولی ترامپ دستور داده است تا خانواده‌های مهاجرانی که به طور غیرقانونی از طریق مرز مکزیک وارد آمریکا شده‌اند، در مراکز بازداشت و نگهداری، تحت نظر باشند.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 66007
زمان انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 09:31:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد