به روز شده: 15 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 66011
زمان انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 10:27:49

ارسال کمک‌های بشردوستانه به جنوب سوریه

حقوق بشر  > جهان  - هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل از اعلام موافقت دولت سوریه با ارسال کمک‌های بشردوستانه به مناطق جنوبی این کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از اسپوتنیک عربی، علی الزعتری، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه‌ای که توسط دفتر سازمان ملل در دمشق منتشر شد، اظهار کرد: ما از درخواست دولت سوریه برای ارائه کمک و ارسال کاروان‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به مردم استان‌های "درعا"، "سویدا" و "قنیطره"، که تحت تاثیر درگیری‌ها در این مناطق شرایط زندگی غیرنظامیان بسیار دشوار است، استقبال می‌کنیم.

الزعتری گفت: ما به بازگشت خدمات دولتی ضروری در اسرع وقت امید بسته‌ایم تا بدین ترتیب بتوانیم نیازهای ساکنان این مناطق را برآورده کنیم و بار دیگر احساس ثبات و ایمنی را در آنها زنده کنیم و همچنین در اسرع وقت آنها را به روند عادی زندگی‌شان برگردانیم.

همچنین در این بیانیه آمده که سازمان ملل آماده گسترش چارچوب کمک‌ها به سوریه است و از تمامی طرف‌های درگیر در این کشور می‌خواهد که طبق قانون انسانی و بین‌المللی زمینه‌های ارسال کمک به افراد نیازمند را مهیا کنند.

سازمان ملل در سوریه هلال احمر را با مقدار زیادی از مواد غذایی و بهداشتی برای توزیع در تعدادی از مناطق مجهز کرده است.
منبع: ایسنا

کلید واژه: سازمان ملل - سوریه
کد مطلب: 66011
زمان انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 10:27:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب