به روز شده: 15 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 66016
زمان انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 10:46:45

ادعای شرم‌آور نماینده عربستان درباره پرونده حقوق بشری سعودی و شرکایش در جنگ یمن

ادعای شرم‌آور نماینده عربستان درباره پرونده حقوق بشری سعودی و شرکایش در جنگ یمن
حقوق بشر  > جهان  - نماینده عربستان در سازمان ملل مدعی شده است که پرونده حقوق بشری ائتلاف عربی و شرکایش در جنگ یمن پاک و افتخار آمیز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روزنامه عکاظ، «عبدالله المعلمی» نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل مدعی شده است که ائتلاف عربی تحت رهبری این کشور در حمله اخیر به شهر حُدیده در بالاترین سطح خویشتن داری عمل کرده است.

این دیپلمات سعودی همچنین مدعی شده است که میزان خویشتن داری ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به حدی بوده که این ائتلاف بخش جداگانه ای برای حمایت از کودکان هم در این عملیات تأسیس کرده بود!

وی ضمن متهم کردن انصار الله یمن به وارد کردن کودکان در نبردهای نظامی، مدعی شده است که پرونده عربستان و شرکایش در ائتلاف عربی پاک و افتخار آمیز است و افزوده: ائتلاف عربی تلاش کرده در چندماه گذشته تا حد امکان با سازمان ملل همکاری داشته باشد.

این ادعاها در حالی مطرح می شود که بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی یونیسف ۲۲۰۰ کودک یمنی در جنگ یمن کشته شده و ۳۴۰۰ تن دیگر زخمی شده اند. بر اساس گزارش یونیسف ۱۱ میلیون کودک یمنی به دلیل جنگی که عربستان در این کشور به راه انداخته نیازمند کمک های فوری بهداشتی، درمانی، آموزشی و تغذیه هستند.

منبع: مهر

کد مطلب: 66016
زمان انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 10:46:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب