به روز شده: 14 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 66017
زمان انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 10:52:13

گزارش سازمان بین المللی شفافیت درباره درآمد نمایندگان پارلمان اروپا

حقوق بشر  > جهان  - براساس گزارش سازمان بین المللی شفافیت نمایندگان فرانسوی پارلمان اروپا از بالاترین میزان درآمد بواسطه چندشغله بودن خود برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روزنامه دی ولت، سازمان بین المللی شفافیت با توجه به تحقیقات و بررسی های اخیر خود در حوزه مبارزه با رشوه خواری با انتشار گزارشی اعلام کرد که نمایندگان فرانسوی پارلمان اروپا در مقایسه با سایر نمایندگان از بالاترین میزان درآمد برخوردار هستند. 

بر اساس این گزارش نمایندگان فرانسوی پارلمان اروپا در ۴ سال گذشته حدود ۴/۶ میلیون یورو درآمد جانبی بواسطه چند شغله بودن خود کسب کرده اند. بعد از فرانسه نمایندگان ایتالیا با ۲/۶ میلیون یورو در جایگاه دوم و نمایندگان آلمانی پارلمان اروپا با ۱/۴ میلیون یورو رتبه سوم را در لیست درآمدی به خود اختصاص داده اند. 

براساس قانون ۷۵۱ نماینده پارلمان اروپا باید درباره میزان درآمدهای جانبی را بطور شفاف گزارش دهند.

گزارش منتشر شده سازمان بین المللی شفافیت بر اساس بررسی های صورت گرفته از جولای سال ۲۰۱۴ تا جولای ۲۰۱۸ میلادی است.

این در حالی است که پیشتر یکی از دست اندرکاران سازمان بین المللی شفافیت گفته بود که مشکل این است که اعضای پارلمان اروپا می توانند شغلهای دیگری، مانند مشاور و وکیل داشته باشند و فعالیتهای متفاوتی دارند.

وی تاکید کرده بود که در واقع ما نمی دانیم آیا میان فعالیتهای خارج از پارلمان آنها و وظیفه قانون گذاری که دارند، تضاد منافع وجود دارد یا نه.

منبع: مهر

کد مطلب: 66017
زمان انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 10:52:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب