به روز شده: 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 66022
زمان انتشار: چهارشنبه 20 تیر 1397 - 06:26:32

دادگاهی شدن کودک یک ساله در آمریکا

حقوق بشر  > جهان  -  در حالی که موج انتقادها از دولت آمریکا برای جدا کردن کودکان از والدین مهاجرانشان به اوج خود رسیده است، عصر روز سه شنبه یک کودک یک ساله بدون حضور والدینش در دادگاه مهاجرت آمریکا حاضر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از یورونیوز، توپ پلاستیکی، تنها اسباب بازی کودک هندوراسی در دادگاه آمریکا بود، که هرگز نمی دانست برای چه به آنجا آمده است.
این کودک که 'خوان' نام دارد، روز سه شنبه در دادگاه شهر فونیکس ایالت آریزونا حاضر شد و پس از دادگاهی، قاضی حکم بازگشت وی به هندوراس را صادر کرد.
این اقدام دستگاه قضایی آمریکا انتقادهای فراوانی را به دنبال داشته است.
جاین ریچاردسون قاضی پرونده این کودک یک ساله در این باره گفت: 'احساس شرم دارم.'
وی گفت: 'از اینکه مجبور شدم از این کودک یک ساله بپرسم که ایا فرآیند دادرسی را درک می کند یا نه، و او فقط گریه کرد، شرم سارم. نمی‌دانم باید این ماجرا را باید به چه کسی توضیح داد. آیا این بچه یکساله چیزی از قانون مهاجرت می فهمد؟'
در دادگاه های مهاجرتی آمریکا جایی برای خردسالان در نظر گرفته نشده و به گفته لیندزی توچیلوسکی وکیل مهاجرت،‌ «نه صندلی کوچکی در کار است و نه عروسکی. اتاق دادگاه مهاجرت خشک و سرد است و بیشتر مواقع صندلی‌ها آنقدر برای بچه‌ها بزرگ است که پای بچه‌هایی که روی آنها می‌نشینند به زمین نمی‌رسد».
دولت دونالد ترامپ با سیاست «بدون ارفاق» تصمیم گرفته با همه مهاجران غیرقانونی بدون استثنا برخورد قضایی کند و در نتیجه این سیاست، کودکان تا زمانی که تکلیف والدینشان مشخص نشود از آنان جدا می شوند.
آمار وزارت امنیت داخلی آمریکا نشان می دهد که ماموران مرزی این کشور طی 6 هفته گذشته نزدیک به 2هزار کودک را از والدین مهاجرشان جدا کرده و با نگهداری در اردوگاه های جداگانه، به پدر و مادر آنها فشار وارد می کند.
مقام های کاخ سفید در حالی از این سیاست به عنوان مانعی برای مهاجرت غیرقانونی دفاع می کنند که ترامپ برای فرار از انتقادها، دمکرات ها را مقصر این وضعیت می داند.
دمکرات ها معتقدند که دولت ترامپ از کودکان مهاجران به عنوان گروگان هایی برای تحمیل سیاست های مهاجرتی خود و تصویب قانون جدید که شامل دیوار مرزی با مکزیک نیز می شود، استفاده می کند.
مساله مهاجرت بارها منجر به تعطیلی دولت آمریکا به سبب گروکشی های سیاسی و عدم توافق احزاب بر سر طرح بودجه سالیانه شده است.
بر اساس این گزارش، تا مشخص شدن تکلیف طرح مهاجرتی آمریکا، کودکان قربانی سیاست سرکوبی هستند که از آوریل (فروردین) همزمان با مطرح شدن طرح «سیاست بدون ارفاق» در ایالات متحده آغاز شده است.

کد مطلب: 66022
زمان انتشار: چهارشنبه 20 تیر 1397 - 06:26:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد