به روز شده: 15 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 66043
زمان انتشار: چهارشنبه 20 تیر 1397 - 13:31:02

نیروهای اسرائیل ۲۹۸ بار مانع پخش اذان در حرم ابراهیمی شده‌اند

حقوق بشر  > جهان  - وزیر اوقاف و امور دینی فلسطین اعلام کرد، اسرائیل در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ ، ۲۹۸ بار مانع پخش اذان در حرم ابراهیمی شده‌ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، یوسف ادعیس، وزیر اوقاف و امور دینی فلسطین در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: اسرائیل طی این مدت حضورش را در تمامی ورودی‌های مسجد ابراهیمی تقویت کرده و دو روز متوالی به بهانه اعیاد ورودی‌های مسجد را بست.

وی افزود، رژیم صهیونیستی در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۹۸ بار مانع پخش اذان در حرم ابراهیمی شده است.

این مقام فلسطینی همچنین گفت: هتک حرمت‌های شهرک‌نشینان در قبال این مسجد تا حد برگزاری مراسم موسیقی در صحن مسجد ابراهیمی بوده و تا نیمه شب ادامه داشت، همچنین شهرک نشینان چادرهای بزرگی را در محوطه جنوبی مسجد در کنار استراحتگاه آن منتهی به پارک بازی حرم ابراهیمی برپا کردند.

ادعیس اظهار داشت: نقض‌های اشغالگران به حد مداخله در امور مرمت مسجد، آب‌رسانی، باغ‌ها و حتی درختان مسجد و محوطه آن هم رسیده و اشغالگران، فلسطینیان را برای ایجاد یک سایه بان در صحن این مسجد به شکل یک گنبد کنیسه (عبادتگاه یهودیان) تحت فشار  قرار می‌دهند.

این مسؤول فلسطینی همچنین تصریح کرد: نیروهای اسرائیلی مانع فعالیت اعضای کمیته ساخت‌و ساز الخلیل در میادین  خارجی شده‌اند و نظافت را در باغ‌های مسجد رعایت نمی‌کنند.

ادعیس بر ضرورت افزایش تلاش‌ها برای حمایت از مسجد ابراهیمی و شهرک قدیمی الخلیل و نیز بر تقویت استقامت ساکنان آن در رویارویی با رژیم اشغالگر و اقدامات نژادپرستانه آن‌ها تاکید کرد.

کد مطلب: 66043
زمان انتشار: چهارشنبه 20 تیر 1397 - 13:31:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب