به روز شده: 9 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 66141
زمان انتشار: چهارشنبه 27 تیر 1397 - 06:22:56

ایران از بیانیه های توقف جنگ در یمن استقبال کرد

 ایران از بیانیه های توقف جنگ در یمن استقبال کرد
حقوق بشر  > جهان  - سخنگوی وزارت امور خارجه از بیانیه شماری از شخصیت های سیاسی قابل احترام کشورهای اسلامی برای توقف سه ماهه جنگ در یمن حمایت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، بهرام قاسمی در این خصوص گفت: جمهوری اسلامی ایران از آغاز و ابتدای این جنگ ویرانگر خواستار توقف هرچه سریع تر مخاصمه شد و یک راه حل چهار ماده ای از سوی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ارائه کرد.
وی تاکید کرد که ایران از هر طرح و پیشنهادی که بتواند از طریق گفت وگو و یک راه حل سیاسی به پایان این جنگ کمک کند ، همچون همیشه حمایت خواهد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با ارج نهادن به احساس مسئولیت این شخصیت های سیاسی آمادگی کشورمان را برای هرگونه کمک جهت اجرایی کردن این پیشنهاد اعلام و از جامعه بین المللی بویژه همه دولت های اسلامی خواست تلاش هایشان را جهت توقف این جنگ خانمان سوز افزایش دهند.
قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: همانگونه که در طرح پیشنهادی وزیر امور خارجه کشورمان عنوان شده ترک مخاصمه و آتش بس فوری، ارسال کمک های انساندوستانه، آغاز گفت وگوهای سیاسی بین همه طرف های یمنی و تشکیل دولت فراگیر ملی، مؤلفه های اصلی دستیابی به صلح پایدار در یمن است.

کد مطلب: 66141
زمان انتشار: چهارشنبه 27 تیر 1397 - 06:22:56
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب