به روز شده: 9 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 66158
زمان انتشار: چهارشنبه 27 تیر 1397 - 09:35:23

خبرنگار اخراجی از کنفرانس پوتین-ترامپ بی گناه بود/ عکس

خبرنگار اخراجی از کنفرانس پوتین-ترامپ بی گناه بود/ عکس
حقوق بشر  > جهان  - یک نویسنده و فعال سیاسی آمریکا که با زور و اجبار از اتاق محل کنفرانس خبری پوتین و ترامپ بیرون انداخته شد، می‌گوید قصد اعتراض نداشته و فقط می‌خواسته سوال بپرسد.

به گزارش ایسنا، سم حسینی، ‌روزنامه‌نگار مجله نیشن به آسوشیتدپرس گفت، روز دوشنبه که قرار بود رهبران روسیه و آمریکا در هلسینکی کنفرانس خبری برگزار کنند، برگه‌ای با نوشته "معاهده منع تسلیحات هسته‌ای" در دست داشته و قصد داشته است تا توجه سخنران‌ها را جلب کند و بتواند سوالی درباره "سیاست هسته‌ای سوریه" و "زرادخانه هسته‌ای آمریکا و روسیه" بپرسد.

خبرنگار اخراجی از کنفرانس پوتین و ترامپ


این فعال سیاسی فلسطینی‌تبار تاکید کرد: قصدم اعتراض نبود. فقط می‌خواستم نشانه‌ای در دست داشته باشم تا آنها برای طرح پرسش مرا انتخاب کنند. هیچکس درباره این حقیقت که پوتین و ترامپ از تسلیحات هسته‌ای خودشان برای منافع ژئو استراتژیک و تهدید بشریت استفاده می‌کنند، حرفی نمی‌زند. معتقدم این مساله مهمی است که باید مطرح می‌شد.

پلیس فنلاند می‌گوید سم حسینی در کاخ ریاست جمهوری هلسینکی بابت اخلال در برگزاری مراسم که به صورت زنده پخش می‌شد، بازداشت شد.

او دوشنبه شب آزاد شد. این روزنامه‌نگار گفت که پلیس دست‌ها و پاهایش را بست و او را مورد بازجویی قرار داد.

این در حالی است که یک روزنامه‌نگار فنلاندی حاضر در آن جلسه می‌گوید که این فرد حرف‌هایی را بلند بلند به روزنامه‌نگاران آمریکایی می‌گفته و قبل از برگزاری کنفرانس خبری پخش زنده را مختل می‌کرد.

کد مطلب: 66158
زمان انتشار: چهارشنبه 27 تیر 1397 - 09:35:23
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب