به روز شده: 8 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 66172
زمان انتشار: چهارشنبه 27 تیر 1397 - 12:17:15

اروپا گوگل را جریمه کرد

حقوق بشر  > جهان  - اتحادیه اروپا برای جریمه چندین میلیارد یورویی گوگل آماده می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا برای جریمه چندین میلیارد یورویی گوگل در روز چهارشنبه آماده می شود. بسیاری از منابع معتقدند این تصمیم که در پی نادیده گرفتن قوانین رقابتی اتحادیه اروپا اتخاذ شده است می تواند روابط اروپا و آمریکا را وخیم تر کند.

مارگارت وستاگر کمیسر اروپا در امور رقابت های بازرگانی شب گذشته در گفتگوی تلفنی با ساندار پیچای مدیر عامل اجرایی گوگل وی را در جریان تصمیم خود قرار داد. علت این محکومیت سوء استفاده گوگل از برتری مطلق خود به‌عنوان موتور جستجوگر اول جهان برای فروش محصولاتش عنوان شده است.

بخش فروش اینترنتی گوگل، موسوم به گوگل شاپینگ محصولات خود را در صفحه اول جستجوها قرار می‌داده و به این ترتیب، شرکت گوگل از برتری خود نسبت به رقبا، سوءاستفاده کرده است.

طبق قوانین اروپایی میزان جریمه گوگل می تواند تا ده درصد عملکرد مالی کل شرکت باشد که در مورد شرکت آلفابت ، شرکت مادر گوگل، در سال دوهزار و دوازده 110.9 میلیارد دلار بود. جریمه این شرکت آمریکایی در شرایط ویژه ای صورت می گیرد که تنش میان اتحادیه اروپاو آمریکا بر سر ناتو و تجارت بالا گرفته است.

قرار است ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا با هدف حل و فصل مناقشات تجاری میان اتحادیه اروپا و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به واشنگتن سفر کند. ترامپ آماده است تا بر واردات خودروهای اروپایی به کشورش تعرفه گمرکی اعمال کند.

منبع: صدا و سیما

کلید واژه: اتحادیه اروپا
کد مطلب: 66172
زمان انتشار: چهارشنبه 27 تیر 1397 - 12:17:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب