به روز شده: 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 66186
زمان انتشار: شنبه 30 تیر 1397 - 07:27:33

سفیر ایران در اسپانیا: غرب رعایت حقوق اقلیت ها را از ایران بیاموزد

سفیر ایران در اسپانیا: غرب رعایت حقوق اقلیت ها را از ایران بیاموزد
اقلیت ها  -  سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، آزادی دینی در ایران را بیشتر از اروپا دانست و گفت: در زمینه رعایت حقوق اقلیت ها در ایران، ارزش هایی وجود دارد که دنیای غرب باید از آنها بیاموزد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «محمد حسن فدایی فرد» در مصاحبه با روزنامه سیاسی - اقتصادی 'اکسپانسیون' با انتقاد از رفتار غیرحرفه ای رسانه های غربی در تبلیغ چهره غیر واقعی از جمهوری اسلامی ایران و جهت دهی به افکار عمومی توسط رسانه هایی که دوست ایران نیستند، تحولات سوریه و یمن را دو نمونه زنده تحریف واقعیت ها و گمراه کردن افکار عمومی عنوان کرد.
وی گفت: ایجاد یک داستان بی اساس در مورد حمله شیمیایی آوریل گذشته در شهر دوما (سوریه) و تبلیغات گسترده در مورد آن و همزمان بی توجهی به کشتار هزاران زن و کودک بی گناه در یمن، نشان از تعمد رسانه های زنجیره ای غرب برای گمراه کردن افکار عمومی در مسیر منافع قدرت ها دارد.
سفیر ایران در اسپانیا افزود: تصویر مخدوشی که از ایران به معرض نمایش گذاشته می شود به حدی است که وقتی اتباع دیگر کشورها به ایران سفر می کنند با تصویری کاملا متفاوت از آنچه که در ذهن آنها ساخته شده، به کشورهای خود باز می گردند و این موجب بی اعتباری رسانه های دروغ پرداز است.
فدایی فرد در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه اکسپانسیون مبنی بر اتهامات رژیم صهیونیستی درمورد برنامه هسته ای مخفیانه ایران تصریح کرد: این ادعاهای بی اساس، تداوم همان ادعاهای 15 سال قبل یعنی زمانی است که برنامه هسته ای ایران آغاز شد و سناریوهایی بی ارزش و مسخره است که دنیا به بی اعتباری آن پی برده است.
وی خروج عهدشکنانه ترامپ از توافق هسته ای را ناشی از تسلیم شدن مقامات آمریکایی در مقابل فشار مخالفان ایران در داخل و خارج از آمریکا دانست.
دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا با یادآوری تفاوت های ارزشی و فرهنگی میان دو جامعه ایران و غرب، این تصور را که ارزش های غربی باید در ایران به اجرا گذاشته شود کاملا اشتباه و غیرعملی خواند و گفت: در کشوری 80 میلیونی که اکثریت قاطع آن را مسلمانان تشکیل می دهند، مردم به رعایت و تکریم ارزش های اسلامی پایبندند، از این رو در ایران نه تنها فرهنگ و جامعه بلکه سیاست نیز بر اصول شریعت استوار است.
فدایی فرد ادامه داد: در ایران در حوزه های مختلف حقوق بشر و از جمله رعایت حقوق اقلیت ها ارزش هایی وجود دارد که دنیای غرب باید از آنها بیاموزد.
وی افزود: آزادی دینی در ایران بیشتر از اروپا است چنانکه در ایران حدود 600 هزار مسیحی و یهودی و زرتشتی دارای پنج نماینده در مجلس هستند و از امتیازات ویژه قانونی برخوردارند در حالیکه در هیچ کشور اروپایی چنین حقوقی به اقلیت های مذهبی داده نشده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا همچنین احترام به ارزش های یکدیگر را پیش نیاز همزیستی مسالمت آمیز فرهنگ ها و ملت ها دانست.

منبع: میزان

کد مطلب: 66186
زمان انتشار: شنبه 30 تیر 1397 - 07:27:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب