به روز شده: 6 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 66213
زمان انتشار: شنبه 30 تیر 1397 - 14:45:31

استعفای یک مقام ارشد مشورتی در میانمار

حقوق بشر  > جهان  - یکی از اعضای ارشد گروه بین المللی مشورتی مسئول رسیدگی به بحران روهینجاها در میانمار استعفا کرده و امروز (شنبه) گفت که احتمال تبدیل شدن این گروه به بخشی از بحران روهینجایی‌ها وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خبرگزاری فرانسه، کوبساک چوتیکول، قانونگذار بانشسته و سفیر میانماری، مدیر گروه بین المللی مشورتی مسئول رسیدگی به بحران راخین در میانمار بود که توسط آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی این کشور برای مشاوره به دولت درباره چگونگی رسیدگی به این بحران منصوب شده بود.

در جریان سرکوب روهینجایی‌ها در غرب میانمار توسط ارتش و نیروهای امنیتی در میانمار بیش از ۷۵۰ هزار تن از آنها به بنگلادش گریختند.

این مشاور همچنین گفت که موقعیتش پیش از نشست دوم این گروه با مقام‌ها در پایتخت میانمار متزلزل شده است.

وی ادامه داد: من به صورت زبانی مساله استعفایم را در نشست سه شنبه اعلام کردم. خطر تبدیل شدن این گروه به بخشی از مشکل مربوط به روهینجایی‌ها وجود دارد.

اعتبار این گروه مشورتی زمانی تضعیف شد که بیل ریچاردسون، دیپلمات آمریکایی و فردی که زمانی مورد اعتماد سوچی بود، از این گروه کناره‌گیری کرد.

این دیپلمات آمریکایی ژانویه سال جاری میلادی و در پی درگیری لفظی با آنگ سان سوچی از سمتش کناره‌گیری کرد.

این مقام ارشد میانماری در گروه مذکور همچنین گفته که جامعه بین الملل باید کریستین شرانر برگنر، فرستاده ویژه سازمان ملل را در این گروه بگمارد؛‌ او بهترین فرد در چنین شرایطی است.

منبع: ایسنا

کد مطلب: 66213
زمان انتشار: شنبه 30 تیر 1397 - 14:45:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب