به روز شده: 13 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 66329
زمان انتشار: چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 12:16:29

جریمه برای والدینی که مانع تحصیل فرزندان خود می شوند

کودکان  - نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند: والدین در صورت ایجاد مانع برای تحصیل فرزندان خود به پرداخت جزای نقدی محکوم می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس ماده 7 لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را با 139 رای موافق، 11 رای مخالف و 2 رای ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر تصویب کردند.
نمایندگان درماده 7 این لایحه مقرر کردند: هر یک از والدین، اولیاء یا سرپرستان قانونی اطفال و نوجوانان، مکلف هستند موجبات تحصیل آنان را فراهم کنند و در صورت استنکاف با وجود فراهم بودن شرایط برای بار اول ملزم به انجام این تکلیف می‌شوند و برای بار دوم به جزای نقدی درجه هفت و برای مراتب بعدی به جزای نقدی درجه 6 محکوم می‌شوند.
نمایندگان در تبصره این ماده نیز تصویب کردند: در صورت عدم تمکن والدین و سرپرستان قانونی، به تشخیص دادستان، وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی کشور مکلفند امکانات لازم را برای تحصیل اطفال و نوجوانان فراهم کنند.

**نماینده شادگان از سوال از وزیر امورخارجه اعلام وصول شد
اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز اعلام کرد: حجت الاسلام مجید ناصری نژاد نماینده شادگان در مجلس از طرح سوال خود از محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه درباره ضعف عملکرد این وزارتخانه در خصوص انتفاضه مردم مظلوم بحرین انصراف داد.

منبع:ایرنا

کد مطلب: 66329
زمان انتشار: چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 12:16:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب