به روز شده: 8 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 66793
زمان انتشار: دوشنبه 29 مرداد 1397 - 07:59:37

آسوشیتدپرس: حمایت یهودیان آمریکا از اسرائیل به شدت کاهش یافته

آسوشیتدپرس: حمایت یهودیان آمریکا از اسرائیل به شدت کاهش یافته
اقلیت ها  - موضوعاتی مانند اشغال کرانه باختری و ترامپ شکاف فزاینده‌ای را میان اسرائیل و یهودیان آمریکایی ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از آسوشیتدپرس، ­سیمون زیمرمن یهودی آمریکایی تبار و عضو یک گروه حمایت از فلسطینیان است که در هنگام تلاش برای ورود به سرزمین های اشغالی فلسطین از سوی ماموران اسرائیلی به مدت چهار ساعت بازجویی شد و ماموران از وی خواستند اطلاعات تماس فلسطینی هایی که می شناسد و همچنین نظر خود را در مورد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بگوید و گرنه او را اخراج خواهند کرد.
چندین حادثه مشابه از این دست در گذرگاه های مرزی اسرائیل نشان دهنده شکاف فزاینده میان دولت تندرو حاکم بر اسرائیل و یهودیان آمریکایی با سیاست های آن در موضوعاتی چون دین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمیکا و به خصوص تداوم اشغال کرانه باختری مخالف هستند.
این چرخش در مواضع و جهتگیری ها به نظر همین حالا هم عواقب مهم خود را روی آنچه که به لحاظ تاریخی یک رابطه نزدیک مبتنی بر حمایت خدشه ناپذیر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات بوده نشان داده است.
برخی رهبران یهودی شروع به انتقاد علنی از آمریکا کرده اند و برخی هم معتقدند حزب دموکراتیک که حدود هفتاد درصد یهودیان آمریکا عضو آن هستند احتمال دارد به زودی دست از حمایت از اسرائیل بردارد.
نتایج یک نظرسنجی که در ماه ژوئن به وسیله کمیته یهودیان آمریکا منتشر شد نشان از اختلاف گسترده میان آمریکا و یهودیان اسرائیلی در زمینه مسائلی چون شهرک سازی های اسرائیل، تکثرگرایی دینی و سیاست های ترامپ داشت.
بر اساس این نظرسنجی تنها سی و چهار درصد یهویان آمریکا از چگونگی مدیریت روابط آمریکا با اسرائیل به وسیله ترامپ راضی بودند.
البته اختلاف ها میان دو جامعه بزرگ یهودیان جهان سال ها است که شروع به رشد کرده است.
منبع: صدا و سیما

کد مطلب: 66793
زمان انتشار: دوشنبه 29 مرداد 1397 - 07:59:37
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب