به روز شده: 2 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 66896
زمان انتشار: دوشنبه 5 شهریور 1397 - 07:41:02

پاپ فرانسیس عذرخواهی کرد

حقوق بشر  > جهان  - رهبر کاتولیک‌های جهان در پایان سفرش به ایرلند برای همه جنایت‌هایی که کلیسای کاتولیک در حق مردم مرتکب شده است، عذرخواهی کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از ای پی تی ان، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، در پایان سفر دو روزه اش به ایرلند برای همه جرم و جنایت هایی که کلیسای کاتولیک در حق مردم مرتکب شده است –از جمله موارد بی‌شمار آزار زنان و کودکان بدست کشیش‌های کاتولیک– عذرخواهی کرد.

این در حالی است که صدها کیلومتر آن سوتر، معترضان خشمگین در شر توآم راهپیمایی اعتراض‌آمیز برگزار و نام های تقریباً 800 کودکی را نقل کردند که در یتیم خانه های کلیسای کاتولیک جان باختند و اجسادشان را در گورهای دسته جمعی در نزدیکی فاضلاب ها دفن کردند.

پاپ فرانسیس به صدها هزار نفری که برای مراسم گردهم آمده بودند گفت روز شنبه با قربانیان هر نوع آزار و اذیت از جنسی گرفته تا کودکان کار و نوزادانی که به زور از مادران شان گرفته و به سرپرست سپرده می شدند، دیدار کرده است.

رهبر کاتولیک‌های جهان افزود: «دیروز با 8 نفر دیدار داشتم، همه ی آنان بازماندگان سوء استفاده از قدرت، هوش و آزار جنسی بودند. هر آنچه را گفتند درک کردم و از خدا می خواهم این جنایت ها را ببخشاید و آنان را نیز مورد لطف و رحمت خود قرار بدهد. ما برای هر آزار و اذیتی که در ایرلند اتفاق افتاده چه سوء استفاده از قدرت و چه آزار جنسی به دست مقام های کلیسا و کسانی که در کلیسا مسئولیتی داشته اند درخواست بخشش می کنیم. می خواهم برای آزارهایی که بدست راهبه ها و کشیش ها و دیگر اعضای کلیسا اتفاق افتاده است درخواست بخشش کنم. ما را ببخشید».

هزاران کودک که هم اکنون بزرگ شده اند در ایرلند زندگی می کنند که هنگام تولد به زور از آغوش مادران شان جدا می شدند و از آنان در رخت‌شورخانه ها بیگاری می کشیدند. پاپ به مادران پیر و فرتوت آنها اطمینان داد که اگر برای یافتن فرزندان خود اقدام کنید گناهی مرتکب نمی شوید. چندین دهه بود که به این مادران گفته می شد اگر فرزندان خود را جستجو کنید مرتکب گناه شده اید.

کد مطلب: 66896
زمان انتشار: دوشنبه 5 شهریور 1397 - 07:41:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد