به روز شده: 6 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 67787
زمان انتشار: شنبه 14 مهر 1397 - 11:14:29

انتقاد شدید دیده‌بان حقوق بشر از عدم دسترسی رسانه‌ها به یمن

انتقاد شدید دیده‌بان حقوق بشر از عدم دسترسی رسانه‌ها به یمن
حقوق بشر  > جهان  - معاون مدیر دیده‌بان حقوق بشر گفت: نمایندگان گروه‌های حقوق بشر و رسانه‌ها باید به یمن دسترسی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آندره‌آ پراسو، معاون مدیر دیده‌بان حقوق بشر در واشنگتن در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: دسترسی‌ای که روزنامه‌نگاران و سرمایه‌گذاران در زمینه حقوق بشر به یمن دارند، بسیار محدود است که ثبت خشونت‌هایی که در این منطقه صورت می‌گیرد را برای ما دشوار می‌کند. دسترسی به یمن از سوی ائتلاف سعودی به شدت محدود شده و برای مثال، نمی‌توان پروازی به صنعا داشت.

پراسو همچنین اظهار کرد، ائتلاف سعودی تنها به عاملان کمک‌های بشر دوستانه اجازه دسترسی می‌دهد و فعالان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران از این امکان برخوردار نیستند.

بر اساس گزارش ایسنا، این مقام دیده‌بان حقوق بشر افزود: مسلما در یمن درگیری وجود دارد اما دیدبان حقوق بشر در همه‌ جای دنیا در درگیری‌ها حضور دارد و می‌توانیم این مساله را مدیریت کنیم اما به دسترسی بیشتری نیاز داریم.

پراسو خاطرنشان کرد، دیدبان حقوق بشر نگران بازداشت‌های غیرقانونی و شکنجه بازداشت‌شدگان از سوی همه طرف‌های حاضر در جنگ یمن است.

وی ادامه داد، این سازمان موارد شکنجه در زندان‌های تحت مدیریت امارات توسط نیروهای یمنی آموزش دیده و اماراتی را به ثبت رسانده است.

او همچنین مساله یمن را مشکلی بزرگ خواند و گفت: مردم از سوی طرف‌های متعددی به خاطر نزاع‌های قومی و بنا به دلایل سیاسی بازداشت می‌شوند که این بازداشت‌ها به طور غیرقانونی صورت می‌گیرد و آنان به جرمی متهم نمی‌شوند. این بازداشت شدگان در حبس شکنجه شده و ناپدید می‌شوند که این خود مشکل بزرگ دیگری است و شفافیتی در آن وجود ندارد. این افراد معمولا در مراکز بازداشت غیررسمی نگهداری می‌شوند که پیگیری وضعیت آنان را دشوار می‌کند.

پراسو در خصوص اقدامات ناقض حقوق بشر در بحران انسانی بندرالحدیده یمن نیز ابراز نگرانی کرد.

کد مطلب: 67787
زمان انتشار: شنبه 14 مهر 1397 - 11:14:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب