به روز شده: 11 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 67791
زمان انتشار: شنبه 14 مهر 1397 - 16:26:01

اعتراض مردم شیکاگو به حکم افسر قاتل جوان سیاهپوست

اعتراض مردم شیکاگو به حکم افسر قاتل جوان سیاهپوست
حقوق بشر  > جهان  - جیسون وان دیک افسر سفید پوست شیکاگویی که در شلیکی مرگبار نوجوان ۱۷ ساله سیاه پوست را هدف قرار داده و به قتل رسانده بود، به قتل درجه ۲ محکوم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، جیسون وان دیک، افسر سفید پوست شیکاگویی که در شلیکی مرگبار نوجوان ۱۷ ساله سیاه پوست را هدف قرار داده و به قتل رسانده بود، به قتل درجه دو محکوم شد.

پایگاه ایوینینگ استاندارد می‎گوید که جیسون وان دیک که بیستم اکتبر ۲۰۱۴ لانکوان مک دونالد نوجوان ۱۷ ساله سیاه پوست را در خیابان هدف شلیک ۱۶ گلوله قرار دارد، در سال ۲۰۱۵ به دلیل شلیک در شرایط غیر ضروری به قتل درجه یک محکوم شد.

بر اساس گزارش میزان، در همین حال قاضی پرونده به خبرنگاران گفته که با دست یافتن به اطلاعاتی در مورد در معرض خطر بودن زندگی وی این حکم به قتل درجه  ۲ و نهایتا ۱۵ سال حبس تغییر یافت.

در ویدئوی منتشر شده از این ماجرا، نوجوان سیاه پوست از سوی وان دیک هدف قرار می‌گیرد. وی حتی پس از افتادن نوجوان به زمین همچنان به شلیک ادامه می‌دهد.


شیکاگو در پی تخفیف در حکم پلیس متهم به قتل نوجوان سیاهپوست صحنه تظاهرات مردمی شد


در پی تقلیل در حکم افسر سفید پوست که در سال ۲۰۱۴ یک شهروند سیاه‌پوست را به فتل رسانده بود مردم شهر شیکاگو در اعتراض به این قدام دادگاه تظاهرات برپا کردند.

معترضان با حضور در خیابان‌های شیکاگو این اقدام دادگاه فدرال را مورد انتقاد قرار دادند.

«جیسون وان دیک»، افسر سفید پوست شیکاگو که در شلیکی مرگبار نوجوان ۱۷ ساله سیاه پوست را هدف قرار داده و به قتل رسانده بود، به قتل درجه ۲ محکوم شد.

جیسون وان دیک که بیستم اکتبر ۲۰۱۴ لانکوان مک دونالد نوجوان ۱۷ ساله سیاه پوست را در خیابان هدف شلیک ۱۶ گلوله قرار دارد، در سال ۲۰۱۵ به دلیل شلیک در شرایط غیر ضروری به قتل درجه یک محکوم شد.

در همین حال قاضی پرونده به خبرنگاران گفته که با دست یافتن به اطلاعاتی در مورد در معرض خطر بودن زندگی وی این حکم به قتل درجه ۲ و نهایتا ۱۵ سال حبس تغییر یافت.

این در حالی است که در ویدئوی منتشر شده از این حادثه، نوجوان سیاه پوست از سوی وان دیک هدف قرار می‌گیرد و وی حتی پس از افتادن نوجوان به زمین همچنان به شلیک ادامه می‌دهد.

کد مطلب: 67791
زمان انتشار: شنبه 14 مهر 1397 - 16:26:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد